Microsoft'un yeni projesi Hohm...

Microsoft yeni sitesi Hohm ile Dünya'yı kurtarmanın peşinde. Nedir bu Hohm?

Microsoft'un yeni projesi Hohm...
Microsoft'un Hohm adlı projesi tamamen ücretsiz olacak.

Dünya üzerinde tüketilen enerji kaynaklarının hızla azalması çevrecilerin tepkileri sayesinde artık herkes tarafından biliniyor. Pek çok kişi ve kurum da çevre dostu projelere ilgi göstermeye başladı. Sizlere daha önce Google'ın evlerde elektrik tüketimini azaltmak üzere geliştirdiği bir projesini aktarmıştık. Microsoft da Hohm adını verdiği benzer bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Microsoft'un Hohm projesi öncelikli olarak ABD'li kullanıcıların beğenisine sunulacak. Evlerdeki elektrik tüketen ayıtlar ve sayaçların bilgisayara bağlanması yoluyla, tüketim oranlarının ölçülmesini sağlayacak olan proje, bu sayede tüketicilerin harcadıkları enerji miktarını gerçek zamanlı olarak takip edebilmesine olanak verecek. Azure platformu üzerinde çalışan Hohm tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Hohm hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayın...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Güzel proje.

Bu bağlantı elektrik harcamayacak mı peki?

çok güzel bir uygulama

şahse ben evimde neyi na kadar süre çalıştırıldığını başkalarının vede herkesin görmesinin istemezdim bir kişinin faturasını göstererek tasarruf yaptırılmaz içten gelir eğitimle verirsin ama bilgini başkasına vermemelisin......

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir