Microsoft uyardı "Güncelleyin"

Daha önce yüzlerce kez yama yayınlayan Microsoft, bu tek yama için kullanıcıları özellikle uyardı!

Microsoft uyardı "Güncelleyin"

Microsoft geçen hafta yayınladığı blog yazısıyla tüm kullanıcıları bir güvenlik açığına karşı uyardı. Windows XP, Vista ve 7 kullanıcıları bu yamayı kurmaları gerekiyor.

Windows'taki bu açık Uzak Masaüstü kullanıcıları için tehlike oluşturuyor. Windows PC'nizde uzaktan program çalıştırılabilir ve özel RDP komutlarıyla sisteminiz ele geçirilebilir.

İyi haber ise bunun üçüncü parti bir yazılım şirketinin yazılım geliştirdiği aşamada bulundu. Yani kısaca henüz kullanılmayan bir açık ve sadece Uzak Masaüstü açık olan kullanıcıları etkiliyor olması. Windows'ta Uzak Masaüstü özellikle değiştirilmediğinde kapalı olarak geliyor.

Daha iyi haber ise, yamanın çoktan hazır olması: KB2621440 adıyla Windows Update üzerinden indirilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Virüslerden, güvenlik açıklarından bıktınız mı?. O halde PARDUS. Biz Pardus'a sahip çıkmazsak proje hava gazı olabilir yakında. Tüm şer odakları bilgilerimize, özel izlerimize, internetteki adımlarımıza, banka hesaplarımıza ve mahrem sayılacak nice bilgimize ulaşabiliyorlar bu windows yüzünden! Bknz. google banka hesapları boşaltılanlar. Böylesine yamalı bohça bir işletim sistemindense(windows) -ki virüs kaynıyor- Linux dağıtımlarını kullanmak en temiz iş..! Virüs yok açık yok! Tabi ki bu ülkede geliştirildiği için PARDUS önceliğini düşünmek gerek. Birileri bilsin PARDUS ÖLMEYECEK!

Sağol Chip!

Geçen gece kurmuştum yine de bilgi için sağ ol CHIP.

microsoft gerçekten çok çalışkan bir firma piyasadaki en büyük rakibi olan linux dağıtımları bile toplamda 5/1 kullanıcıya sahip her ne kadar çalışkan olsalarda büyük kitlelere hitap etmek zorluklar çıkarır hacker'lar bugün açık kaynak kodlu linux dağıtımlarına virüs yapmak yerine windows'u tercih ediyorlar. kitle farkı burda ortaya çıkıyor.bu nedenle microsoft sürekli kendini geliştirmeli ve yeniliklere açık olmalı güvenliği ilk sıralarda tutmalı

Evet, güvenlik bilgisi açığı için Chip e teşekkür ederim. Otomatik güncelleştirmelerim kapalı (kendim kontrol etmesini seviyor ve tercih ediyorum) ve uzak masaüstü özelliği açık olduğu için hemen indirip kuruyorum bu bilgiye dayanarak. Ayrıca Linux tavsiye eden arkadaşlara ve "virüs yok! şu yok bu yok!" diye seslenen arkadaşlara ve ona katılmayan arkadaşlara şunu söyleyebilirim; ne sadece Windows ne sadece Linux dağıtımları, ikisini de kurmak artık (bence) daha akıllıca olacaktır. Kimi zaman Windows kimi zaman Linux harika şeyler yapıyor, taraftarlığa gerek yok. İkisini de kurun arkadaşlar, zararınız olmaz.

13.03.2012 Salı günü otomatik güncellenmiş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir