Microsoft ve Nokia bir türlü "evlenemedi!"

Microsoft'un Nokia'yı satın alma kararının ardından ortaya çıkan sorunlara bir yenisi eklendi!

  • Cem Şancı
Nokia ve Microsoft evliliği Nisan'a kaldı

Microsoft'un, Nokia'nın cihazlar ve servisler bölümünü satın aldığını açıklamasının üzerinden altı ay geçti ancak resmi prosedür hala tamamlanamadı. Ocak 2014 gibi işlemlerin biteceği düşünülürken şimdi yeni tarihin Nisan 2014 olduğu açıklandı.

ABD ve Avrupa ticaret komisyonları satın almayı anti tekel yasalarına göre inceleyerek onay verdi ancak Asya'da henüz sonuç alınmış değil. Asya ülkelerindeki anti-tröst incelemeleri hala sürüyor ve bir türlü sonuçlanmıyor. Microsoft bu incelemelerden olumlu sonuç alacaklarına inanıyor ancak yine de sürecin ne zaman biteceği kesin değil. Microsoft ve Nokia kaynakları, Nisan ayı içinde tüm işlemlerin biteceğine ve birleşmenin yasal olarak sonuçlandırılacağına inanıyorlar.

Bu sırada Nokia, ayrı bir şirket olarak faaliyetlerine devam ediyor ve yeni telefonlar çıkarıyor. Hatta bu telefonlar arasında Microsoft'a rakip olacak Android'li Nokia telefonu Nokia X, X+ ve XL de var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

piyasada nokıa adı altınta iki tane şirket olmuş oldu

@26 Mar 2014 18:00 sen ne saçmalıyorsun ?=

Ya bir şeyi merak ediyorum artık nokia olmayacak mi yoksa nokia da telefon çıkaracak mi kendine had

@26 Mar 2014 20:28 kullanici acisindan degisen bir sey olmayacak, nokia yine ayni markayla cihazlar uretmeye devam edecek ancak eskisi gibi yazilimla ugrasmayacak sadece donanıma odaklanacak bu da eski nokia ya gore cok daha basarili cihazlar gorecegimiz anlamina geliyor.

@26 Mar 2014 20:28 olucak microsoft koskoca markayı değiştirmez bir marka değeri ve bilinmişliği var çünkü.

Nokia'dan nefret ediyorum =@

@26 Mar 2014 20:59 o sana bayılıyordu.

@26 Mar 2014 20:59 sorduk mu ???

nokai nın satın alımı daha devam ediyor bitmedi belki iptal olurda daha android tabanlı lumialar görürüz

Sen de yorum yaz

Turhost