Microsoft ve Sony birbirlerine esti gürledi!

Oyun konsolu pazarının iki güçlü ismi Sony ve Microsoft kim daha büyük yarışına girerse...

  • Selim Öztürk
Microsoft ve Sony birbirlerine esti gürledi!
Sony ve Microsoft

Oyun konsolu pazarının tartışmasız iki büyük ismi olan Sony ve Microsoft, her ne kadar gerçekleştirdikleri satışlarla birbirleriyle rekabet halinde olsalar da, sözlerini de birbirlerinden hiçbir şekilde sakınmıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Sony, Microsoft'un Xbox 360 isimli oyun konsolunu diline dolayarak, bu konsolun çok uzun soluklu olamayacağını iddia etti. Elbette kendi konsolu hakkında böylesi bir iddiayla gündeme gelen Microsoft da Sony'ye cevap vermekte çok gecikmedi ve Sony'nin bir dayanağı olmaksızın kendisine çok fazla güvendiğini savundu.

Bu sözlerle de yetinmeyen yazılım devi, Sony'ye gözdağı vermeyi de ihmal etmedi. NPD'nin verilerine göre Amerikan konsol pazarında 7 milyondan fazla konsol satışıyla lider konumda olduğunu dile getiren Microsoft, gelecek 5 yıl içerisinde Sony'nin PS3 satışlarının iki kat artması ve Xbox 360'ın satışlarının sabit kalması halinde bile Sony'nin aralarındaki büyük uçurumu hiçbir şekilde kapatamayacağını öne sürdü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Microsot'a söleyin Sony tarafındayım.

-------
Microsot'a söleyin Sony tarafındayım.
-------

onlarında çok umurundaydı

yazılımda microsoft görüntüde sony

Hehe bende ps3 var ama Microsoft doğru söylemiş. Özellikle ABD'de peynir ekmek gibi satiyor Xbox 360.

PS bu gidşle sonu pek hayır değil wiii çıktı çıkalı piyasayı sallıyor, diğer yandan birçok oyuncu PS3 e o kadar para vermek yerine çok daha ucuz olan ve birçok dünyaca ünlü oyunu olan XBOX360 ı alıyor.Sony yeni bir konsol, yeni bir piyasa değerlendirmesiyle meydanlaa dönmezse sonu kötü.

Hehe bende ps3 var ama Microsoft doğru söylemiş. Özellikle ABD'de peynir ekmek gibi satiyor Xbox 360.

Microsot'a söleyin Saçmaladığının farkındamı ?
Ya abi birisinde blu-ray denen şeyden var bi kere en büyük uçurum burda

microsoft unda çokta umrundaydı :)

microsoft suphesizki guclu bi yumruk,fakat karsısında da bir agir siklet sampiyonu Sony var ! .. western 88

hıhı söyleriz tabii :)

Sony'nin işi gerçekten zor. Exclusive oyunları da durumu kurtaramayacak gibi görünüyor. Zaten senede 2-3 sağlam oyun için de PS3 alınmaz. Diğer oyunlar da Xbox'a zaten çıkıyor.Zbox'un korsan oyunları oynatması da cabası. İşin gerçeği konsollar içinde en büyük patlamayı ne Xbox ne PS3 yaptı. Wii'nin satışları gerçekten iki firmayı da kara kara düşündürüyordur heralde. Duyduğuma göre Sony hem cihazın maliyeti çok olduğu hem de Xbox'un fiyatıyla mücadele edebilmek için satılan her PS3'ten zaten zarar ediyormuş bir de üstüne bunlar eklenince nasıl bir psikoloji içinde oldukkarını anlamak pek zor olmasa gerek. Sony kusura bakmasın ama bu gidişle PS2'nin başarısını asla yakalamazlar hatta bu konsoldan doğru düzgün kar edemezler. "Benim konsolum seninkinden güçlü" demek "benim konsolum seninkini döver" demek değildir. bunu anlamalılar...

Sony'nin fiyat politikasını kırmak için microsoft'a tam destek veriyorum .

tabikide ms xbox 360 bikere oynayın anlarsınız

bende ps3 var harika bişi banane media center'a bağlanmasın daha kaliteli oynatıo oyunları

iki şirket kapışıp dursunlar wii en çok satan oyun konsolu.

microsoft çok büyük bir firma zamanında apple da yarıştı kaybetti sony büyük bir firma fakat micrrosoft zamanı gelince sony de bitirecek..

valla biz ilgilindermiyo xbox 360 türkiyede resmi satışı yok bikere o yüzden bizim için varsa yoksa ps3 dür.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play