Microsoft ve Sony'nin satış rakamları savaşı

Microsoft ve Sony, PlayStation 3 ve Xbox 360'ın Avrupa'daki satış rakamları yüzünden birbirine girdi.

Microsoft ve Sony'nin satış rakamları savaşı
Microsoft ve Sony. Konsol dünyasında savaş devam ediyor.

Konsolların savaşı. Microsoft'un Xbox 360 konsolunun ABD'de ne kadar büyük bir satış başarısına sahip olduğunu bilmeyen yok. Ancak dünyanın diğer kısımlarında rekabet hala devam ediyor. Örneğin oyun sektörünün en iddialı alıcısı olan Japonya'da Xbox 360'ın esamesi okunmazken, Avrupa'da satış rakamları Microsoft'un söylemine göre "fena gitmiyor".

Geçtiğimiz hafta Sony Computer Entertainment'ın Avrupa patronu David Reeves PS3'ün Avrupa'daki satış rakamlarının Microsoft'un Xbox 360'ını geçtiğini açıklamıştı. Açıklamasında, 16 ay sonra piyasaya çıkmış olmalarına rağmen Xbox 360 karşısında büyük bir başarıya imza attıklarını ve şu anda Avrupa kıtasında 5 milyon PS3, 12 milyon PSP ve 48 milyon PS2 bulunduğunu belirtmişti.

Microsoft da rakam açıkladı!
Sony Computer Entertainment'ın Avrupa patronu David Reeves'in bu açıklamasına Microsoft'tan yanıt gelmekte gecikmedi. Microsoft'un Xbox bölümünün yöneticisi Aaron Greenberg de yaptığı açıklamada "bugün Xbox 360 5 milyon satış rakamını geçerek yeni nesil konsollar arasında en çok satan konsol olmuştur" dedi. Tüm bu açıklamalar oyuncuların kafasını karıştırıyor, hangi konsolun daha başarılı olduğu tam olarak bilinemiyor.

Zira ortada bir ölçüt daha var. Resmi olmasa da VGChartz rakamlarına göre Japonya ve Kuzey Amerika dışında 6.4 milyon Xbox 360, 5.4 milyon PS3 bulunuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Microsofta herkezi kışkırkıyor kardeşim. Yalan yanlış reklam olsun diye haber çıkartıyorlar. Para güdümüş gözlerini.

ABD piyasası konusunda bir fikrim yok ancak PS2nin peynir ekmek gibi sattığı aşikar ayrıca bir PSP kullanıcısı olarak da bu konsolun dahi Xbox 360dan daha çok sattığına da eminim ...

PSP bile xbox360 ın satışlarını geçmiştir geçen hafta itibariyle bi tane de ben aldım PSP :)

Xbox da apple gibi adı var kendi yok.

MİCROSOFT DAN ŞAŞMAYACAKSIN

PSP derim, bu alet bu teknolojisiyle xbox SP3 den daha teknolojik bence...

Microsoft'un işi gücü yokda oyun konsolu yapıyor yaptığıda çöp tenekesi bi konsol.ben Sony PS3 diyorum ve SONY den vazgeçmem..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir