Microsoft: "Win 7 satışları arttırmayacak."

Microsoft, düşen PC satışlarına Windows 7'nin bile çare olamayacağını düşünüyor.

Microsoft: "Win 7 satışları arttırmayacak."
Windows patronlarından Veghte, Win7'nin satışları etkilemeyeceği görüşünde.

Microsoft Windows genel başkan yardımcısı Bill Veghte yaptığı bir açıklamada Windows 7'nin çıkışının bilgisayar satışlarını çok az etkileyeceğini belirtti.

Microsoft'un her yeni işletim sistemi çıkarttığında kullanıcıların çekingen davrandıklarını belirten Veghte yeni Windows'un kısa dönemde bilgisayar satışlarını çok az etkileyeceğini düşünüyor.

Windows 7 fiyatları konusunda yorum yapmayan Veghte'nin bu hareketi Microsoft'un bu konuda sıkı bir politika izlediğini gösteriyor. Ama çeşitli söylentiler Windows 7 fiyatlarının önümüzdeki hafta resmi olarak açıklanacağı yönünde.

Yapılan bir konferansta Windows'u "ucuz ve temel" Starter, "daha iyi" Home Premium ve "en iyi" Professional sürümleriyle piyasaya sürmeyi düşündüklerini söyleyen Veghte Vista'da uyguladıkları "Vista uyumlu" türü etiket uygulamasını ise bu sefer yapmayacaklarını söyledi.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Tabiki PC Satışları Düşecek 2bin ya 3bin yada 4bin liralık pc yapıyorsun 2 sene sonra pc oyun kaldırmıyor tabiki birdaha pc almam niye alim 2 sene sonra tekrar al al nereye kadar adama koyuyor ne hayallerle yapıon yeni bir sistem 2 sene sonra oyun kaldırmaz dandik bir sisteme dönüyor yeni çıkan oyunlarla adamlar sen al diyor pc 2 sene sonra oyun çıkıyor onu kaldırmıyor offf pcye küfür edicektim şimdi neyse chipdeyiz saygılı olum :)

Tasarım ve video düzenleme için Core İ7 işlemcili pc toplamayı düşünüyorum. Şimdiki sistemim ittire kaktıra gidiyor. İşlemci ve ona uyumlu donanım fiyatları düşsün diye bekliyorum. Şimdilik Win7 son sırada.

win 7 bir balondur

demmek ki kriz teğet geçmedi, yardı da geçti :) daha uzun süre bilgisayar satışlarında artış olmayacak gibi. maykrosoftta böle diyorsa vardır bi bildikleri.

Kriz kriz diyorsunuz da sene sonu genel pc satışlarına bakın bakalım kriz etkilemiş mi yoksa tetiklemiş mi belli olur. Şimdiden konuşmak dogru olmaz ama bence artacak .

yav win 7 sihirli değnekmide pc satışlarını arttırsın parası olan alır zaten :D ;)

Oyun oynamak icin PC toplamak yerine konsol almak daha mantikli. Oyunlari yurtdisindan getirtirsiniz, pahaliya gelmez. Yok grafik karti uymadi, yok islemci dusuk geldi derdi yok. Tak ve calistir, dertsiz tasasiz. Sonra da grafik karti onboard bir PC toplarsiniz makul fiyata, Windows XP yi de kurarsiniz. Uzun sure goturur. Ben 8 senelik sistemimi daha uzun yillar kullanmayi dusunuyorum.

Windows 7, aslında Vista'nın ta kendisi.
Mac OS X Snow Leopard'ın sunumunda bahsettiler,
çok eski teknoloji hala DLL dosyaları var, registry var, defragmentation var, bunlar olduğu sürece çökecek yavaşlayacak vs. dendi. Ki doğru...

ya ne boş işelr bunlar.

Uyumlulukta xp, güvenliye vista ve kullanımda 7 dir

Windows 98 kullananlar var hala desem...

ms neden beklentileri düşürüyor oysa donanım satıcıları o günü bekliyor dört gözle

win7 vista'dan daha az donanım istiyosa neden yeni bilgisayar alalım ki :P

windows 7 ye geçmek isteyenler vista lı pc alması gerekiyor. Yani temel ilk adım Vista alıyorsunuz size Vista yı sp1 li veriyorlar ve gerek duyarsanız windows 7 ye yükseltebileceksiniz.Hepsi bu hdd lerde gizli partitionlı ıolarak geliyorlar F8 e basıyorsunuz bilgisauyarınızı onarın diye bir şık çıkıyor Safe mode güvenli moddan önce hepsi bu bununla birlikte Vista dan önceki windows sürümünde çalıştırabildiğini herşey çalışıyor oyunlar bile....Makinanızın içindekiler çok yüksek hardware i varsa Vista hepsini tanıyor ve mükemmel çalışıyor.Ekonomik durumu iyi olmayanlar Vista ya geçişleri windows 7 çıktığında belki mümkün olabilecek tabii bu esna da karar sizin Vista mı Win 7 mi malum IE siz satışa çıkarılacak mış AVrupa da Türkiye de ise ABD gibi olabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir