Microsoft, Windows 10 için hazırlanıyor!

Windows 10'u mümkün olan her cihaza sokmak isteyen Microsoft, bunun için işte bu uyarıyı hazırladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Windows 10 için hazırlanıyor!

Yeni işletim sistemini yaz ayları için hazırlayan Microsoft, büyük bir işletim sistemi güncellemesinin eşiğinde. Yeni bir keşif ise firmanın Windows 7 SP1 ve Windows 8'de güncellemeyi hatırlatmaya yönelik bir işlev sunacağını gösterdi.

Windows 10'u mümkün olduğunca çok cihaza dağıtmak isteyen Microsoft'un böyle bir hamle yapması elbette doğal. Yapılan keşfe göre Windows Update üzerinden isteğe bağlı olarak indirilebilen KB3035583 güncellemesi, "Windows 8.1 ve Windows 7 SP1'de Windows Update uyarıları için ek yetenekler" sunuyor. Windows 10 sorgusu hakkında bilgiler paylaşan Myce, güncellemenin içerisinde birkaç .exe dosyası bulunan, GWX adında bir klasör oluşturduğunu söylüyor. Bu .exe'lerden bir tanesinin Windows 10 için reklam çubukları ve diğer reklamlar gösterebilen bir uyarı aracı olduğu söyleniyor.

Bu yaz final sürüme ulaşacak olan Windows 10, Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için 1 yıl boyunca ücretsiz bir güncelleme olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Pahalı dediğiniz Apple'ın mac os x i bile bir sefer aldığınızda geri kalanı ücretsiz oluyor. Üstelik fiyatı windowsun yarısından da az. fiyatını mac alırken veriyorsun zaten diye yorum yapıp cahilliğinizi belli etmeyin, uyumlu donanımınız varsa mac os x kurabilirsiniz pc'ye.

@09 Nis 2015 12:55 kimse bir şey demeden kendi kendine sorup cevaplıyorsun. bravo :)

pc ye kurabiliyorsun lakin Yosemite ye yükseltmeyi bi dene istersen

@09 Nis 2015 12:55 mac os normal pc-notebooklara kurulabilse, ortada windows kalmazdı.----mac os bir çok donanıma uymuyor..

1 yıl boyunca ücretsiz olacak derken misal ben 8.1 kullanıyorum 1 sene sonunda tekar 8.1 e mi döneceğiz yada bundan sonra format attığımızda dahi win 10 mu kullanacağız

@09 Nis 2015 13:02 1 yıl içerisinde güncellemek bedava yani o sürede yapmazsan daha sonra olmuyor, yaptıysan senin oluyor.

@09 Nis 2015 13:02 1 yıl boyunca windows 10'a (geçiş) ücretsiz olacak.

Ya bir yıl sonra ne olacak

Bedava windows 10 olayinda direk oso dosyasi olarak indirebilcekmiyiz yoksa sadece yukseltme mi?

vista ve xp? ayrıca 10'un gizlilik ilkeleri şirket lehine yükseltmeden önce düşünün.

Microsoft'un ne yazık ki Windows'ları her yere sokabilmesi mümkün değil; çünkü Windows'lar modüler ve şekillendirilebilir değiller. Ayrıca da ücretliler. Dokunmatik ekranlı bir Car Multimedia System üreticisi olduğunuzu düşünün! Hangi ürünü tercih edersiniz? Modüler ve şekillendirilebilir yani esnek ve ayrıca da ücretsiz Android'i mi yoksa yapmak istediğiniz en küçük değişiklik için bile Microsoft'a proje siparişi vermeniz gereken üstelik de ücretli Windows İşletim Sistemleri'ni mi? Bugün dünyanın heryeri bu tip Android Projeleri hazırlayan geliştiriciler ile dolu. Peki Microsoft'tan başka Windows İşletim Sistemleri'ni istenilen forma sokabilecek tek bir geliştirici şirket var mı? Hayır, çünkü böyle birşey mümkün bile değil. Sanırım durumun ne olduğu ortada. Kısaca işletim sistemli kapılar, pencereler üretmek isteyen bir şirketin ürünlerinde kullanabileceği bir işletim sistemi için tomarla para döküp Microsoft'a proje hazırlatacağını ve de sistem başına para ödeyeceğini sanmıyorum. Gerçekçi olmak gerekir... <Cleverman>

Bir yil sonra para vereceksek ne anlamı kaldı bunun 8.1 yetiyor bana

Bir yıl içerisinde geçeceğiz sonra bizim olacak. 1 yıl sonra geri mi döneceğiz fln değil. Zaten ISO dosyası şeklinde alacağız Windows 10'u.

windows 10 şuan geldi..update indirmeye başladı..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play