Microsoft, Windows 8'e değil 7'ye geçin diyor

Herkes Windows 8'i beklerken, Microsoft, hala XP kullananlara çok farklı bir teklif yapıyor!

Microsoft, Windows 8'e değil 7'ye geçin diyor!

Microsoft, şirketlere Windows XP'yi bırakarak Windows 7'ye geçmeleri yönünde baskı yapmaya devam ediyor. Microsoft'un hazırladığı "Windows XP'de kalmak neden kötü bir fikir" adındaki rapor ise, şirketin bu konudaki son girişimlerinden.

Microsoft'tan Erwin Visser'ın 24 Mayıs'ta Windows Blog'da yayınladığı gönderiye göre "IDC, Windows XP'yi desteklemeye devam etmenin IT ve işçilik masrafları, Windows 7 ile çalışmaktan yaklaşık 5 kat daha maliyetli olduğunu ortaya çıkardı." Peki ya yepyeni bir arayüze sahip Windows 8, şirketlerin güncelleme döngüleriyle nasıl geçinecek?

Visser, şirketlerin Windows 7'ye geçerek gelecekte Windows 8'i kucaklamaya hazırlanmış olacaklarını savunuyor. Zira IDC'ye göre Windows 7'den Windows 8'e geçiş uygulamalar ve varolan donanım için "pürüzsüz" biçimde gerçekleştirilecek.

Bir diğer olasılık ise şirketlerin Windows 7'ye geçmeleri, ancak Windows 8'i atlayarak Windows 9'u beklemeleri.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Hiçbir Windows sürümü XP kadar pratik olmadı ve olamayacakta.Saçma sapan yenilikler getiriyorlar.XP'yi bilgisayardan hiç anlamayan biri bile rahatça kullabilirken Win 7'yi anca uzun zaman üzerinde çalışanlar kullanabiliyor.Microsoft kendi yaptığı işletim sistemine düşman inanamıyorum.

Kendi malını kötüleyen başka firma varmıdır acaba? Para insanın gözünü bu kadar karartıyor işte.

2 harddiskim var birinde 32 bit windows 8, diğerinde ise 64 bit windows 8 var; Silah zoruyla bile beni windows 7 ye döndüremezler.

Acar Baltaş, neredesin? Hadi milleti XP'yi bırakmaya bir teşvik et bakayım!:)...

xp öldü zaten. eski laptopta bir mazi olarak kalacak

Şirketler yeni arayüzü sevmeyecek bence.

Versin bedava Windows 7 lisansı geçelim kardeşim.Orjinal aldığım xp'den neden korsan Windows 7'ye geçyim.Windows 7 Home Premium Türkçe 300 tl.

Ticaret mantığında, eski ürünler atılıp yenileri alınmazsa kim kazanacak..

Win9? daha 8i tam manasıyla göremedik ki :)

En doğrusu ücretsiz Linux dağıtımlarına geçmek, eski bilgisayarlar bile yağ gibi kayıyor valla.

Firmalar isteselerde istemeselerde teknolojiye ayak uydurmak zorundalar.

tek olasılık var oda aç gözlü microsoftun önce windows 7ye geçirip ondan para kazanmak windows 7den de 8e geçirip yine para kazanmak.

Microsoft, sen zaten bize bir işletim sistemini fahiş fiyatla satıyorsun, sonra da daha kullanırken çıkarttığın yeni işletim sistemine düşük bir bedelle yükseltme şansı da tanımıyorsun, o zaman neden satın alayaım ki?

Adı çıkmış Apple bile 30 dolara yeni işletim sitemine yükseltiyor. Peki sen bizlere ne yapıyorsun?

Kusura bakma ama her iki yılda bir 300-500 lira veremem sana... Haydi tak sepeti koluna herkes kendi yoluna güzelim, senden bana yar olmaz.

Hala xp kullanan şirket çalışanları önce win7 ye ondan kısa bir süre sonra nasıl başlat menüsü olmayan bir win8 e geçecekler? Çok komiksin ms. Xp de 5 kat daha fazla zaman harcanıyor diyosun peki win8 i kullanabilmek için kaç gün uğraşacaklar hiç düşündün mü? Tabikide bunları sadece biz kullanıcılar düşünüyoruz. Senin tek düşündüğün nasıl daha fazla kazanırız!

bende windows xp den 7 ye terfi edeceklere windows 7 bedava sandım :(

windows 7 ye geçmemizi istiyorsan geçişi serbest bırak iila köşemi olacan yeter para kazandığın mezaramı götürecen.

Profesyonel teknoloji firmalarının hepsi sunucu sistemlerinde Linux kullanıyor. Maaliyeti çok düşük ve esnek çünkü. Google, Facebook gibi bir çok şirketin sunucu alt yapısını Linux oluşturuyor.

XP nin kullanmasına daha yeni yeni alışabildik.Dahada bilmediğimiz yönü çoktur heralde.
Kullanması XP gibi olsa pardusa geçer Microsoftun bir daha adını bile ağzıma almazdım.Fakat malesef XP ye zor alışmış benim gibiler ne pardusu nede Win 8 i ağız tadıyla kullanamazlar.Wista ile Win7 nin kullanması bile benim gibiler için eziyet gibi geliyor. Bizim ailede Wistada Win7 de var.onları çocuklara almıştım onlar kullanıyor. Arada bazen onları kullanmak zorunda kaldığımda istemeye istemeye sevmeye sevmeye kullanıyorum. Bakalım Kısa zaman sonra XP den destek kalkınca ne yaparız. Ya yeni baştan zorda olsa pardus gibi bişeylere alışmaya çalışacağız,yada, bilgisayar kullanmaktan vaz geçeceğiz.Çünkü Microsofta artık iyicene gıcık olmaya başladım.Her yıl bir yeni sistem öne sürüyor. Sürdüğü birşeye benzese tamam diyeceğim,fakat öyle birşey yapıyorki,yeni sistemin daha pratik kullanılması gerekirken daha karmaşık hale getiriyor. Aklınca bir sürü yeni özellik ekliyormuş.Eklediği özelliklerin yüzde yetmişini,kullanıcıların yüzde doksanı hayatı boyunca hiç kullanmaz.
Ben XP nin bile pek çok özelliğini kullanmıyorum.
Kahrol sen Microsoft.İnşallah bir yiğit çıkar seninkinden çok daha iyi ve çok daha kullanışlı bir sistem yaparda, sana inat,onun sistemine seninkine verdiğimizin üç katı fiyatta ücret verip,seni terkederiz.
Umudumuz gençlerde.Hiç belli olmaz "kepenek altında er yatar" Bulunur böyle bir yiğit.İnşallah.

ikspi ne ya? hey allam yıl olmuş 2012 hala ikspi kullanan dalkavuklarmı var ya :)

ikspi ne ya? hey allam yıl olmuş 2012 hala ikspi kullanan dalkavuklarmı var ya :)
...
Satın alacağımız Windows'ların parasını sen mi ödeyeceksin?

Xp ne ya diyene ne olduğunu söyleyeyim.
XP microsoftun becerebildiği en iyi işletim sistemi.Başkada elinde birşey yok.
Sonrakiler XP nin süslenmiş olanları
Xp yi süsleyip iki yılda bir süslerini değiştirip yeni süsler ekleyerek,adını değiştirip iki yılda bir yeni sistem diye milletin parasını sövüşlediği sistemlerdir.

Yani XP sistemin aslıdır.
Diğerleri XPnin boyanmışlarıdır.
Her iki yılda bir ileri sürdüğü boyalılarıda senin gibi asıl microsoft dalkavukları methiyeler düzerek milletin parasını sövüşletiyorlar.

windows xp kullanıyorum bazı oyunları açmıyo.windows 7 grafikleri dahi iyi.

Kıymetini bilemedim bilemedim.
Seni nasıl çözemedim çözemedim.
Bugün imajını kaldırdım bilgisayardan.
Bilgisayar ağladı ben ağladım.
Hey gidi XP hey...

XP den önce win95 vardı be... o xpnin abisi...

XP den önce win95 vardı be... o xpnin abisi...
**************************************

XP`den önce Windows ME, 2000, 98 ;)

hep sistem mi atlıcaz yav durum şöle
xp->vistayi geç->7->w8i geç->w9

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir