Microsoft, Windows RT 8.1'i geri çekti!

Microsoft, henüz yayınladığı bu Windows 8.1 güncellemesini apar topar geri çekti! İşte nedeni!

Microsoft, Windows RT 8.1'i geri çekti!

Windows 8.1'e güncelleme seçeneği, Windows RT kullanıcılarının cihazlarından geçici bir süre için kaldırıldı. Microsoft, yaşanan sorunun nedenini açıklamasa da, sorun güncellemeyi geri çekecek kadar büyük olsa gerek.

Windows 8'in ARM tabanlı cihazlara özel sürümü Windows RT, Surface RT gibi tabletlerde kullanılıyor. Başarısı sorgulanan işletim sistemine gelen Windows RT 8.1 güncellemesinin "kısıtlı sayıda kullanıcıyı etkilediği", Microsoft'un konu üzerinde araştırmalarda bulunduğu söyleniyor.

Sorunu mümkün olduğunca çabuk çözmek üzere çalıştığını söyleyen Microsoft, durumdan dolayı özür diliyor ve yeni güncellemeleri hazır olur olmaz paylaşma sözü veriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

windows 8 den windows 8.1 güncellediğim için çok pişmanım. Donmayan bilgisayar donuyor ve mavi erkan veriyor. ayrınca onlarca bug lar da cabası(bkz. açılırken parola sorma)... suan win 7 ultimate yükledim. yılbaşına kadar geçmem.

@21 Eki 2013 12:55 yükledikten sonra mutlaka windows update i tekrar çalıştır. benim laptopumdada win8 desteklememesine rağmen sorunsuz yüklendi enufak problemim bile yok. sadece wifi driverini güncellemem gerekti onuda windows update kendi halleti şimdi şakır şakır çalışıyor. hem pc imde hemde laptopumda.

İşte nedeni! .. diye yazacağınız birşey olsaydı da adam gibi haber olsaydı. İşiniz gücünüz magazin, uydurmaca. Bilmiyorsan nedenini başlığa işte nedeni yazmayacaksın.

Lenova android laptop yapmis ondan alacagim. Bu windowsla ugrasilmaz adama kafayi yedirtirir.1 dakikada androitte format atiyon .windowsla kim ugrasacak .bence windows yakin zamanda batabilir

benim laptop bile etkilendide ekran driveri otomatik güncellemeyle yaptığı için fn tuşları çalışmadı sonra baktım olacak deil o şekilde mağazadan uygulama indirmiyordu sonrasında intel vga driverini kaldırdım kendiiçinde gelen driverı kurdum tekrar çalıştı bu seferde mağazadan uygulama yükleme sorunu başladı sonra baktım olacak değil vgs yı kaldırdım eskisini kurdum fn tuşlar çalıştı bişekilde kazara mağazadan uygulamlarda inmeye başladı kendi kendine düzeldi şuan sorun yok notebook um da lenovo z500 3. nesil i5 6gb ram 1trbyt hdd böyle saçma bi sorun oldu

BEN GÜNCELLEMEYİ YAPTIM. NE OLACAK SİMDİ?

Win7 ile bi 10 yıl daha beraberiz :)

Windows 8 inanılmaz derecede kötü ve ağır. Hele Windows 8.1'i yükledikten sonra tanımaz hale geldi. Windows 8.1'i yüklemeden önce bir kere daha düşünün. Microsoft adam akıllı bir sistem yapamadı gitti.

@21 Eki 2013 14:58 doğruyu söyle bilgisayar 95 yılında alıp kasayı hiç açmadın

@21 Eki 2013 14:58 win8 ağırmı? senin beynin yerindemi be ? bu ne apple fanboyluğu. şuana kadar enaşağı 30 tane laptopa ve pc ye win 8 kurdum ve sahipleri beni arayıp teşekküretti şişme olmuyor çok daha seri çalışıyor win7 ye göre. sen git sistemini kontrol et celeron fln kullanıyorsun herhalde. yada YALANCININ ENÖNDE GİDENİSİN ! sakın böyle saçma yorumlara inanmayın win 8 e gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz. eskiye nazaran çok daha stabil ve hızlı çalışıyor.

Ula,,,ula biz yüklemiştik 8.1 i. Ne edek şimdi hata var ise

@21 Eki 2013 15:03 hiç birşey yapmayacaksın varsa bir hata çıkar piyasaya zaten çalışıyorsa sorunsuz bilgisayarın sorun yoktur demektir. ben enufak sorun dahi yaşamadım. hem pcimde hemde laptopumda kullanıyorum 8.1.

Windows RT deniliyor arkadaşlar. ARM işlemciye sahip tablet versiyonu bahsedilen. PC bilgisayarlara kurulan değil.

jjjjllllllllllllllllllll

8.1 i kurdum sonrasında aramalarda falan bilgisayar kasmaya başladı (casper h36 nvidia 1GB olan) dedim 8i geri yükleyeyim 8 i geri kuramadım bana verdiği hata kur günlük dosyalarını kontrol edin yeni disk açılamıyor gibi birşeydi 1 hafta uğraştım uğraşmam sonucunda kendi bilgisayarımın bad sektörleri düzeltmediği anladım arkadaşın birisinden boot ile başlayan bi program aldım onunla başlatıp düzelttim 8.1 i yüklediğime pişman olmuştum o kasılmalar kramplar sonunda ben önermiyorum biraz beklemeli güncellemeler tam olarak otursun sonra yükleyelim

Çatır çatır Win 8.1 kullanıyorum hem pc de hemde labtopta kurmayı beceremeyenler, bilgisayarın b sinden anlamayanlar çatlasın :D

chip haber başlıklarını biraz gerçeye yakın seçse çok güzel olacak, bizde ne oluyor dedik

Windows 8.1 güncelleme yaptım ama çok sorunlar başladı, Mause geç devreye giriyor, Ekran kartı sürücüsünü kabul etmiyor grafik kartı çalışıyor, Güç düğmesiyle veya ekranı kapattığımda leptopta uyku moduna geçmiyor bu ne biçim güncelleme yama baş belesı oldu gitti yazıklar olsun yapana..

abi 8.1 bi öncekini yani windows 8 i 2 ye değil 5 ekatlar. windows 8 yeni sürümünün yanında vista gibi bi fiyasko. :) :)

Windows 8.1 RT yi kurdum dil otomatik İngilizce oldu Türkçe dil paketi daha mevcut değil.10 yıldan fazla Windows kullanıyorum böyle rezillik görmedim.ondan mı acaba Bilgeyts sattı microsoftu ?

Bizim bilgisayar Windows 8.1 ilk aldığımızda dili Türkçeydi daha sonra formatladık dili İngilizce oldu ve çevrilmiyor :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir