Microsoft yabancı çalışanları kovsun!

Microsoft'a ahlaksız teklif: İşten eleman çıkartacaksan, ABD'lileri değil yabancıları çıkart!

  • Ümit Öncel
"Microsoft yabancıları kovsun"
Microsoft'un kimleri işten çıkartacağına bakalım kim karar verecek.

Küresel kriz ayrım yapmadan pek çok farklı sektördeki, pek çok irili ufaklı firmayı etkiliyor. Biraz daha fazla zaman alsa da, dev firmalara ulaşması da kaçınılmazdı. Microsoft'un hafta içinde yayınladığı mali raporunda Wall Street'in ön gördüğü rakamların altında kaldığı ortaya çıkmış ve yatırımcıları şaşırtmıştı. Bunun üzerine dev bilişim firması tam 5.000 kişiyi işten çıkartacağını açıklamıştı. Kimlerin çıkartılacağı açıklanmadı fakat bu konuda ABD senatosunda görev yapan Charles Grassley, Microsoft'tan hızlı davranarak konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

Microsoft'tan Steve Ballmer'a özel olarak yazdığı mektupta, işten çıkartılacak bu 5.000 kişi içerisinde ABD'de çalışma izniyle bulunan yabancıların ağırlıklı olması gerektiğini ifade etti. Grassley, aynı özelliklere sahip ABD vatandaşlarının bu işten çıkarmadan etkilenmemesi gerektiğini ve onlar yerine H-1B vize programı ile ülkede bulunan ve çalışan yabancı uyrukluların işten çıkartılmasının, Microsoft'un ahlaki görevi olduğunu iddia etti. Microsoft ise henüz konuyla ilgili bir yorum yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Önce can sonra canan misali

böyle birşey yaparsa microsoft birkez daha kaybeder..
bence işini yavaş yapan veya doğru düzgün yapamayanlar
veya sürekli işten kaytarmaya çalışan çıkartılması lazım

COK dogru tam destek benden ...

Bu basına nasıl sızdı peki

keşke tüm amerikan firmaları öyle yapsa o adamlarda dönüp ülkerinde hizmet etse..amerikaya asıl darbe o zaman olur...

tabii amerika uçsun diğerleri batsın

Çok "ahlâki" bir görev kesinlikle...

:)
5.000 az değil. Kaç işçi var microsoftda böyle ?

yuh ya izin niye verdiniz kovcaksanız ırkçı pislik

Microsoft tınlamaz herhalde. Yazılım departmanında bir çok Asyalı yazılımcı olduğunu düşünecek olursak bedava ürün dağıtmak gibi bişey olur Microsoft için

Yani işin iyi yapanı değil Yabancıları çıkartın deniyor. Bizim Türklerin yaptıklarına ne kadar benziyor. İşini yapanı değil bizi tutanı işe alın. :):)

ordaki mühendislerin çoğu hindistanlı çıkarda gör neler oluyor

Valla ne diyeceğimi şaşırdım şimdi.Ama bu işten cıkarılacaklar genellikle asyalı ve anladığım kadarı ile müslüman olanlar olacak gibi.Olsun microsoft kendi kaybeder.eğer aralrında türk olan yazılımcılar ve BT uzmalarına bişey olmaz.Bu arada Ruslar da yazılım ve işletim sistemi geliştirmeye yeşil ışık yakmışlardı.Bizm Ülkemizede gelirler ve bizde yazılım Oyun ve işletim sis temi geliştiririz Saygılarım la.

kovulanlar ne yapar? Yeniler mi eskiler mi vurulur belki bu ortamı fırsat bilenler kimler olabilir ki ????

Sen de yorum yaz