Microsoft Yahoo! üzerinde baskı kuruyor

Microsoft satınalmak istediği Yahoo!'ya karşı bekle - gör - fiyatı düşsün politikası mı uyguluyor?

  • Selim Öztürk
Yahoo!'nun çemberi daralıyor
Microsoft ve Yahoo! arasındaki anlaşmazlık sürüyor

Microsoft, Yahoo!'ya alım konusunda çabuk davranması için baskı yapıyor. Microsoft'tan yapılan açıklamada, haftalardır hiçbir şey yapmadan Microsoft'un Yahoo!'yu beklediğini, ama artık kaybedilecek zamanın olmadığı vurgulandı.

Microsoft'un Yahoo!'ya sunduğu fiyatı da gidişata göre düşürebileceği konuşuluyor. Bu spekülasyonların etkisiyle Yahoo!'nun değerinde de düşüş olduğu gözlemlendi.

Microsoft'un CEO'su Steve Bellmer, bu konuda şunları dile getiriyor: "İki aydır süren hareketsizlik boyunca, ekonomik durumlar değişmeye ve şirketimizin kararlarını etkileyecek duruma gelmeye başladı. Bunun yanında göstergeler de Yahoo!'nun hisse değerinin düştüğünün sinyalini veriyor. Bu meselenin bir an önce bitmesi gerekiyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Şu an şok olmuş durumdayım. Microsoft Yahoo yu almasın ya.

Daha öncede söyledim şimdide söylüyorum Yahoo daha sonra çok pişman olacak.

Fazla naz aşık usandırır :D

Max_Real Qnx

Kesinlikle almamalı, yoksa bu abonelik şart, bilmem ne doğrulaması gerekli, windowsa adapte ediniz diye bir sürü şart sürülür ki buna birde dünyanın reklamı eklenir. Hatta abartayım, yahoo da gösterilen reklamlar işletim sistemimizde gösterilmeye başlarsa hiç şaşırmam.

ne pahasına olursa olsun yahoo microsoft alıcak bu yıl sonu yahoo microsoftun olacak.. windows ile bi alaka kurmayın ms nin amacı arama motoru ve portal konusunda google ile rekabet e girmek live ile googlela rekabet edecek değil...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play