Microsoft yama günü: Şubat yamaları hazır...

Yeni bir ay, yeni bir yama günü: MS'in Şubat yamaları yayınlandı. Hangi yama hangi açığı kapatacak?

  • Ümit Öncel
Microsoft yama günü: Şubat yamaları hazır...
Şubat yamalarının en önemlisi Exchange Server ile ilgili.

Microsoft geçtiğimiz günlerde Şubat ayında yayınlayacağı yeni yamaları duyurmuş ve biz de konuyla ilgili bilgileri sizlere aktarmıştık. Beklenen yamalar nihayet yayınlandı. Şubat ayı yama paketinde Exchange ve Internet Explorer ile ilgili iki kritik yama ve SQL Server ile Visio ile ilgili iki güncelleme yer alıyor.

Yayınlanan yamalar arasında en önemlisi Exchange ile ilgili olanı. Bu yama kullanılmadığı taktirde, hacker'ların Exchange e-posta sunucusunu ele geçirmek için sadece özel hazırlanmış eklentiye sahip bir e-posta göndermeleri yeterli. Daha sonrasında hacker'lar Exchange sunucusunu kolaylıkla ele geçirebiliyorlar. Internet Explorer yamasında ise web siteleri üzerinden kullanıcıların makinelerinde istenen programı çalıştırmayı sağlayan bir açık kapatıldı.

Eğer Windows'unuzda otomatik güncellemeleriniz açık değilse, kısa zamanda Microsoft'un Yükleme Merkezi'ni ziyaret etmenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hep yama hep yama. delik deşik olmuşuz.

update edeyim dedim 230 mb diyor bir update için.artık kotasız yerde indiririm

win7 ye yok galiba

Yama Cıkmasın Delik Deşik Windows Kullan Sonra Bİlgisayarıma Sürekli vİRÜS Giriyo YOK Efendim Hatalarla Boğuşuyorum.İnsanların Yaptığı İşlerede Saygıları YOK Madem Öyle CIk Kendin Yap BiR Windows Yamasız Olsun

hangi numaralı yamalar yayınlanmış arkadaşlar bilen varsa bi zahmet numaralarını yazsalar.

yamalar hayatımızı kurtarıyor yaa ah bu yamalar olmazsa biz ne yapardık....:)

MS ve hackerlar var kullanıcılar yok...Bu yama hackerlar için miş.Hackerlar serverları yamalandırıyor.Hacker sayesinde server güçleniyor oysa hackerlar olmasaydı server lar yamasız kalacaktı.Kullanıcılar yamanacak yerleri bulamıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play