Microsoft yaması 1,3 Milyon oyuncuyu kurtardı

Microsoft'un periyodik olarak güncellediği Kötü Yazılımları Temizleme Aracı birçok oyuncuyu kurtardı

Microsoft yaması 1,3 Milyon oyuncuyu kurtardı
Microsoft'un zararlı yazılım avcısı: Oyuncu PC'leri için koruma.

Geçen yama gününde (10 Haziran) Microsoft, Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracının güncel bir sürümünü yayımladı.

Bu güncelleme sayesinde program, oyuncu hesaplarına göz diken Win32/Taterf ismindeki zararlıyı tanıyor. O günden bu yana zararlı yazılım, yaklaşık 1,3 Milyon PC'den güvenli bir şekilde silindi.

Bu zararlının hedefi ise World of Warcraft, Lineage, MapleStory ve Rainbow Island gibi popüler online oyunlara ilişkin kullanıcı bilgileriydi. Temizleme aracını buradan indirebilirsiniz.

Download: Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bide beyenmiyosunuz adamları.

Devede kulak, kim görür...

Kapak olsun microsoftun güvenliğine laf atanlara..

Evet beğenmiyoruz, niye açık bırakıyorlar da sonra kapatıyorlar? Hemen kapatsınlar.

Yinede begenmiyorum adamları sadece zorunluluktan kullanıyorum gecin linuzsa en azından linux u ogrendiginizde bilgisayarı gercekten biliyorum diyebilirsiniz ilk bilgisayarla tanıstıgım yıllarda buyuk abilere linuxu sordugumda "linux u kullanabilen biri artık bilgisayar kullanıyorum seviyesini asmıs olur bilgisayar hukmediyorum seviyesine gelmis olur" demisti iyide demis :)

Sıktı bu linux muhabbeti gerçeği kabul edin artık
işletim sistemi ne olursa olsun %100 GÜVENLİ PC YOKTUR

Lion Heart:

Yahu ne kadar saçma yorumlar yazıyorsunuz. Vallahi billahi bu linux muhabbeti sıktı artık. Beğenmeyen kullanmasın, zorunda kalıp kullanıyorum diyenlerin kaçı lisanslı windows kullanıyor? Hem çalıntı mal kullanıyorsunuz hemde üreticiye bu mal neden böyle diye hesap soruyorsunuz. Artık kendinize gelin bir aynaya bakın önce. Ayrıca kimse zorla kullandırmıyor MS Windows'u.

başlarım linuxeha..

yamaya gelince norton kullanıyorum. eminim ki çoğu insan da bir antivirus programı kullanıyordur. çünkü işimiz micrfta kaldıysa yedik kilo kilo ayvayı

Microsoft ürünleri hakkında (Microsoft donanımları dahil) bir sorunuz, probleminiz var ise, Microsoft yetkilileri ile canlı chat yapabiliyorsunuz. Türkçe olarak.

https://support.microsoft.com/contactus/chatcontact.aspx?scid=sw;tr;1482

Hafta içi hergün 08:00-24:00, Cumartesi 10:00-18:00

Başlarım Windows'a. Tamam windows kullanıyorum çünkü mecburiyetten, kendi tekelini kurdui oyunları ona göre yapıyorlar herşeyi

mecburi yaptığın birşey hakkında yorum yapma hakkına sahip olamazsın. silah zoruyla mı windows kullandırıyor birisi sana, kullanma.

Linux ne yaww bırakın linuxu buda cok guzel bir kapak olmustur microsoftun guvenligini kotuleyenlere..

İsinize geldigi gibi yazmayın beyler
Lİnux de bazı yönlerden iyidir windows ta bazı yönlerden iyidir.
Windows eğer bu tekelin sahibi ise hak ediyordur da ondan sizde bundan 20 -25 sene evvel isletim sistemi yapsaydınız sizde tekel olurdunuz hemde emin olun biz en alasını yapardık.yani bir türkün elinde olsaydi bu tekel inanin çok daha feci olurdu.Hem windows artık tekel falan degil piyasada.Bazı insani sinir eden hatalar versede tıkanıp insani deli etsede garip ve anlamsiz dll hatalari versede windows gerçekten iyi bir isletim sistemidir ve hiç şasmam kullanmaktan.

windows guvenlık ıcın ıyı degıl bence linux dah iyi zaten microsoft fırması kendı bılgısayarlarında lınux ısletım sıstemı kullanıyor ısletım sıstemınde onemlı olan ise İNTERNET guvenlıgıdır unutmayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir