Microsoft, yeni bir açık bulduğunu açıkladı

Microsoft, Web sitelerini saldırı tehdidi altında bırakan yeni bir hatayı araştırıyor.

Microsoft uyarıyor

Microsoft, Windows XP Professional SP2, Windows Server 2003, Windows Vista ve Windows Server 2008 işletim sistemlerine zarar verebilecek yeni bir açık bulunduğunu duyurdu. Problem, Internet Information Services (IIS) ve SQL sunucusu üzerinde yer alıyor.

Eğer bu açık fark edilirse, bu noksanlık herhangi bir kullanıcının LocalSystem yönetim paneline erişimini olanaklı kılıyor.

Microsoft, bu zayıf noktalardan henüz bir saldırı tespit etmiş değil, ancak güvenlik uzmanları olası bir saldırıya karşı kullanıcıları şimdiden uyarıyor. McAfee güvenlik uzmanı Karthik Raman'a göre özellikle web-hosting sağlayıcıları tehdit altında.

Microsoft bu gedik üzerinde hala çalışmalarını sürdürüyor ve bu açık için yamanın en geç 13 Mayıs'a kadar yayınlanması bekleniyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Buda güzel,, sen açığı bul yamasını 13 Mayıs ta yayınla. Saldırın nasıl olacağını mı merak ediyorlar, yoksa açığı ilk bulup saldırana ödül mü verecekler..............

birincisi o iss deil iis ikincisi bi arada vardı iis açığı acaba yine o tarz bişey olabilirmi diye merak ettim bi kaç server üzerinde tekrar denemem gerek :) açığı hakkaten baya merak ettim :)

iyiymiş:), para verip işletim sistemi alıyoruz, sonra adamlar sistemde açık var diye uyarı yapıyorlar ve sonra yamayı yaklaşık 1 ay sonra çıkartacaklarını söylüyorlar. Biz uyardık, önleminizi alın ha, iyi de millet ne yapsın. Ne varsa linux'ta var derim:)

evet ne varsa linuxda var aklın yolu birdir işte klavyene salık arkadaşım.

microsoft bir açık belirlenmişse hackerlardan önce o yamayı yazar ve açığı kapatır bu her zaman böyle olmuştur. lamerler kasmasın boşuna...

Microsoft a para verelim bize henüz tamamlanmamış delik deşik bir işletim sistemi satsın (Örnek VİSTA).Hemde bir Bilgisayar alacak paraya. (Örnek Ultimate 500 ytl).Ama Bu hep öle olmadımı zaten..Bütün işletim sistemlerinin başın da bunu yaşamadıkmı..Bizim insanımız başka bir şey olsa eksik olduğunu gördüğü anda kıyametleri koparır ama bu durumda sesini biraz geç çıkarıyor.Ya da Para verdikten sonr çıkarıyor..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir