Microsoft: "Yeni Vista o olacak!"

Yeni Vista faciasına merhaba deyin: Microsoft, piyasanın yeni Vista faciasını çoktan ilan etti bile.

Microsoft: Yeni Vista o olacak!
iPhone 4: Yeni Vista mı?

Microsoft'un tarihi boyunca yaşadığı hayal kırıklıklarından en büyüğü, hiç kuşkusuz Windows Vista'dır. Vista her ne kadar başarılı ve yenilikçi bir işletim sistemi de olsa, özellikle yüksek donanım gereksinimleri nedeniyle hiçbir zaman beklenen başarıyı yakalayamadı. Microsoft da, Vista'dan ümidi keserek, kısa süre içinde Windows 7'yi piyasaya sürdü ve hayal kırıklığından büyük Windows 7 zaferine geçiş yaptı.

Vista'nın hayal kırıklığı olduğunu artık Microsoft'un kendisi bile kabul ediyor. Bunun en güzel kanıtı ise, Microsoft'tan Kevin Turner'ın yaptığı son açıklama. Microsoft Worldwide Partner's Conference'da (WPC) yaptığı konuşmada, Kevin Turner Apple'ın sinyal sorunları nedeniyle eleştirilen iPhone 4'ü hakkında konuştu ve yeni iPhone'u, "Apple'ın Vista'sı" olarak değerlendirdi.

Turner'ın çok konuşulacak sözleri haberimizin ikinci sayfasında...

Microsoft da iPhone 4 ile dalga geçiyor...

Çok şık, çok çekici ama...

Turner, konuşmasında "Görünüşe göre iPhone 4 onların Vista'sı olmaktan öteye gidemeyecek" diyerek, hem yeni iPhone'u eleştirdi, hem de Vista'nın başarısız olduğunu bir kez daha kabul etmiş oldu.

Turner, laf arasında Windows Phone 7 destekli telefonları da övmeden geçmedi: "Herkesin bilmesini istiyorum ki, Windows Phone 7 cepleri istediğiniz gibi tutabileceksiniz, telefonları nasıl tuttuğunuz, sizin rahatlıkla telefon görüşmesi yapmanızı etkilemeyecek."

Hatırlanacağı gibi Apple, büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü iPhone 4'te yaşanan sorunlar nedeniyle çok zor günler yaşamıştı; yaşamaya da devam ediyor. Bu sorunların en büyüğü ise sinyal sorunuydu. Telefonu nasıl tutmanız gerektiği tartışmaları da, "iPhone 4 satın almayın" uyarılarının eşliğinde her geçen gün şiddetlenmeye devam ediyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Güzel benzetme yapmış :-D

çok iyi bir benzetme ve açıklama olmuş :D

bu arada windows phone 7 nin piyasaya sürüleeği ülkeler arasında türkiye yok. çok kızdım microsoft'a bilesin bill amca.

Ama unutmasın microsoft vistadan sonra W7 ile olağanüstü bi başarı yakaladı aaynısını apple yaparsa yer yerinden oynar heralde :D

Vista'yı bu kadar aşşagılamanın nankörlük olduğunu düşünüyorum,sonuçta 7'ye sıçrama noktası vista olmuştur ve temel karekteristik özellikler taşımaktadır,sanki 7'nin yeniden inşaa edilmiş bir sistem gibi lanse edilmesi insanları ahmak yerine koymaktan başka hiç bir şey deildir!..

ama olay biraz farkli diyebiliriz bir urun cok basariz oluyor ama diger urun satis rekorlari kiriyor fakat kusuru var. apple bu isi halleder bence kimseyi yuz ustu birakmaz bu konuda cok iyiler.

Aynen öyle Iphone 4 Apple'nin Vista'sı

iphone zaten sinyal sorununu biliyordu ve sorunu bildiği için telefonla beraber koruyucu kılıf adı altında müşterilerine hatayı ört pas edecek yamayıda sundu. bi derece minareyi çalan kılıfını ayarlar hesabı oldu diyebiliriz. ama bu sorunu bilipte neden böyle bi hamle yaptılar bunu da adobe yi kötüleyen steve amcaya sormak lazım tabi hatalarını kabul edipte gerçekçi ve kaçamak olmayan açıklamalar yapması şartıyla... büyük olmak 42 milyar dolarım var ne yapsam demek değil microsoftu da övecek değilim ama er ya da geç hatalarını kabul edip bunu kabullenmekten geçer.....

iphone kullanmadım ama kullananlara göre galiba doğru tespit:)

Sevgili microsoft hatasını farketmiş madem niye telafi etmek yolunda gitmiyor da, bir de utanmadan başka ürünlere benzetiyor? Meşhur bir laf vardır hani "Tencere dibin kara seninki benden kara" O kadar şikayet ettik, rica ettik, farkını verip değiştirelim dedik, verdikleri cevap "ürünü aldığınız yere iade edebilirsiniz, biz karışamayız" sanki ürün kendilerine ait değil!

ben de macbook pro ve iphone 3g kullanıyorum (tabi amerikadan aldım ikisini de türkiye'den alacak kadar zengin değilim). Her iki cihazımı da seviyorum. Ama apple iphone 4 ü test etmeden ve bu kadar sorunlu çıkardıysa benim gözümde apple ın marka kalitesi bir kademe düşmüştür. Daha önce de Microsoft Windows Vista ile ve hp de dv6000 bilgisayarı yüzünden kendilerinden soğumama neden olmuştu. O yüzden macbook almaya karar vermiştim. Kimse fanatiklik yapmasın ne apple ne microsoft. İkisinin de biz kullanıcıları istediklerinde enayi yerine koyduklarını ve koyacaklarını biliyoruz. O yüzden işinize gelen bilgisayarı, telefonu ve işletim sistemini kullanın. Körü körüne birşeye bağlanmayın. Windows 3.1 zamanından beri ve bu zamana kadar hep hp bilgisayar kullanan biri olarak söylüyorum. Önemli olan marka değil ürünün kendisidir.

50005İNCİ iphone haberi a bu da DEATH GRIP konuluymuş çok şaşırdım...

Saol chip bizi YENI(!) bir konuda tekrar aydınlattın...

Arada bir fark var:

Apple iphone'ları düzeltmeyi seçecek gerekirse ücretsiz upgrade yapacak ama çıkacak bu işten, windows ise satılan vistaları hiçbir zaman win7 ile değiştirmeden yeni windows yapıp en büyük sahtekarlığı yapmayı seçti, paralar da yandı bitti kül oldu...

Yani ikisini birbirine benzetmiş olmalarını o yüzden anlamıyorum...

Komik olmayın. Çıktığı günden beri bu kadar satış yapan bir telefon nasıl vista gibi bir ucubeye benzetilebilir, bu nasıl öngörüdür.

iphone 4 almak isterseniz en az 2 Hafta beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Yani aradaki fark şu aslında.
Vista raflarda müşteri bekler. Müşteriler ise 2 hafta boyunca iphone4'ü bekler:)

Vista ile Windows 7 Arasında fark yok bence sp2 den sonra vistada aynı oldu.........

Yahu yazılım üreten bir firmanın donanım üzerinden rakibini eleştirmesi ne kadar ezik bir davranış, eleştiriyi de kendi başarısızlığını kullanarak yapmış, sen önce iOS'tan daha iyi bir mobil işletim sistemi yap sonra eleştir adamı, gören de microsoft anten üreticisi sanır :(

Sevgili microsoft hatasını farketmiş madem niye telafi etmek yolunda gitmiyor da, bir de utanmadan başka ürünlere benzetiyor?
------------------------------------------------------------------------------
hatayı sp2 ile telafi etti ve w7 yı pıyasaya surdu bu ıkısı ona kazandırdı ztn vista yenılıkçi ama kusurluydu bunlar bırden çözülmez zamanla olur.. ıphone 4 e bu laf guzel uymus ama mıcrosft bunu kavga amaçlı değil kendileri arasında bir espirisi olaraktan soyledi yoksa neden süreklı hatasını yuzune vursunki....

vistada su mavi ekran hatası vardı soundblaster 5.1 guncelleme ile yuklenınce açılışta mavi ekran alıyordu bu hata sp2de düzeldi mesela microsft vistayı hatalarıylada bırakmıyor :))))))))

Apple Microsoft un ekmegine yağ sürdü :)

peki vista alanlar ne olacak, mesela ben vistanın tüm sürümlerini kullandım. beş para etmez. sistem kilitlenmeleri ; donmalar, program uyumsuzlukları hepsi var. ms sen en mükemmeli yapmak zorundasın ve vista mağdurlarını da görmezden gelme...bilmem yanılıyormuyum.

Turner yüreğimize su serptin, bizde çok endişeliydik windows mobile telefonları istediğimiz gibi tutamayız diye

vistada su mavi ekran hatası vardı soundblaster 5.1 guncelleme ile yuklenınce açılışta mavi ekran alıyordu bu hata sp2de düzeldi mesela microsft vistayı hatalarıylada bırakmıyor :))))))))
-------------------------------------------------
Bana pek te öyle gelmiyor zira bilgisayarıma vista yüklediğim zaman 1 hafta tahammül edemiyorum, tüm güncellemelere rağmen kağnı gibi ve istikrarsız çalışıyor. Bazen öyle geç açılıyor ki herhalde açılmaz artık diyorum. Aynı bilgisayarda Win7 gayet rahat. Peki bu durumda microsofta güvenip lisanslı vista alan ben ve benim gibilerin suçu ne. Biz bu parayı microsoft win7 geliştirsin satsın diyemi verdik?

''applenin vistası'' bu sefer çok ağır konuşmuş hakkatten:)kavgada söylenmez böyle söz:)

MAC OS en iyisi.

ms,telefon piyasasında tutunamayacağını görünce sağa sola saldırmaya balşadı :D

vista kötüydü de satarken niye demedin.
insanları nasıl kazıkladılar bakın görün...
lisanssız kullanmayın diye çırpınalım adamların yapığına bakın...
lisanssız kullananlara da hak veriyorum....

Vistanın hayal kırıklığı olduğunu kabul eden ey MICROSOFT!!!!! Kakaladığın vista işletim sistemlerini geri alıp herkese Windows 7 versene...

Dünyanın sayılı şirketlerinden olan microsoftun düştüğü duruma bak...

Forumlarda vistadan yakindigimiz zamanlar cok bilmisin biri cikip yok sunu kapat yok bunu kapat vista hizli calissin sohbetleri yapilirdi bol bol.. elestirdigimizdede cok biliyorsan sen yap cevaplarida cabasi XD
aslinda kullanici yapabildigi icin elestirmiyor kullanici kendisine cikarttigi zorluklar karsisinda yilmis ve yorgun vaziyette.. o zaman icersinde bangir bangir vista avukatligi yapan insanlar bu yaziyi her satirini okusunlar,, orjinal satin alanlarda 1 bardak soguk suyu hafif hafif yudumlasinlar..

Sen de yorum yaz