Microsoft yine rekor kırdı!

Yazılım devi Microsoft yelkenlerini Windows 7 rüzgarıyla doldurdu. İşte inanılmaz rakamlar...

  • Ali Güngör
Microsoft'tan yeni rekor gelir
İşletim sistemi ve ofis uygulamaları çok iyi gidiyor

Microsoft 30 Haziran'da sona eren çeyrek dönemde gelirini 16.04 milyar dolar seviyesine çıkartmayı başardı.

Geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 22'lik bir artış ile rekor düzeyde gelir elde eden şirket durumdan son derece memnun. Bu rekor artışın arkasında elbette Windows 7 var. 175 milyon adet satılan işletim sisteminin satış rakamı yıl sonuna kadar 300 milyonu bulabilir.

Office 2010'un satışlarının da büyük katkısı var; üstelik Microsoft Windows Phone 7, Windows Azure ve online ticari servisler ile bu gidişatı devam ettirmek için çalışıyor. Windows Phone 7 ve Xbox Kinect'in sonbaharda çıkacak olması da yıl sonuna kadar daha da iyi gelişmeler yaşanabileceğini gösteriyor.

Elbette bu esnada yeni bir Windows için, online uygulama mağazası için de çalışmalar devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

edip ciftci bu habere yorum yazmadan yazabildiysem bravo bana da windows ada
her nekadar win son basailari olsada

Korkunç bir durum. Hiç doyum noktası yok adamların. Daha fazla para daha fazla para. Bu kadar açgözlülük olmaz.

En büyük etkisi aslında satılan bilgisayarlarda microsoft sistemlerinin yüklü olmasındandır. Kullanıcı bil. alsa üstünde w7 var. Elbette satışları iyi olur..

250 dolar lisans ücreti alırsa bend yaparım okadar ciro. El-insaf be bu kadarda olur durmadan microsofta mı çalışacaz. Yaşasın özgürlük. Canım pardusum benim ...

Hala windows xpyi geçemedi bu win7 :)

msoft işletim sistemi ve office artışının nedeni diğer sistemlerin ucuz fakat cihazlarının pahalı olması, yagın olması, güvenilir ve çok çeşitlilik olması olarak değerlendirilebilir..bende bile win 7 nin tüm sürümleri mevcut....

Ben de bir işletim sistemi yapsam ve Dünya'da, tüm bilgisayar satın alan insanlara zorla satılsa, ben de satış rekorları kırırdım.

madem o kadar çok kazanıyo ms neden vista dan win7 ye ücretsiz geçiş olmadı

Ben de bir işletim sistemi yapsam ve Dünya'da, tüm bilgisayar satın alan insanlara zorla satılsa, ben de satış rekorları kırırdım.
--------------------------------------------------------------
yap o zaman abi keşke yap

madem o kadar çok kazanıyo ms neden vista dan win7 ye ücretsiz geçiş olmadı
----------------
yav hala vistadan ücretsiz win 7 ye geçiş isteyen var şaka gibi.
sana zorla mı sattılar vistayı ? ya da size 1 gb ram ile vista satanların hiç mi suçu yok ?(tavsiye edilen o demeden önce gidin o çok sevdiğiniz xpyi 128 ram ile deneyin)hiç laptoplarda almak zorundasın muhabbeti de yapmayın freebsd freedos vs ile satılan laptoplar da var.
bir daha yeni bişey çıktığında koşa koşa gidip almak yerine önce araştırırsınız sistem gereksinimi neymiş elinizdeki donanımı destekliyor muymuş performansı nasılmış.. he bide ms bana para vermiyor bunları söyleyeyim diye, her insanın yeni bir sistem almadan önce yapması gereken şeyler bunlar

Abi boş yere microsoft'a çamur atmayı bırakın. İstemiyorsanız linux, ubuntu tarzı açık kaynak sistemler kullanın. Hem hiç para vermemiş olursunuz.

Ben de bir işletim sistemi yapsam ve Dünya'da, tüm bilgisayar satın alan insanlara zorla satılsa, ben de satış rekorları kırırdım.
----------------
yap o zaman tutan mı var ?
ama oturduğunuz yerden boşboş konuşup bilgisizce yorum yapmak daha kolay tabi. zorla satılıyormuş.. orada burada "ben olsam ben de kazanırım" diye atıp tutmak yerine git o zaman mahkemeye birader zorla birşey sattılarsa ?

arkadaşın biri zorla satanmı var falan demiş...
Evet kardeşim işletim sistemini zorla kakalıyorlar. Eşimin tipine bakıp çok beğendiği netbook-notebook arası aleti windows starter yüklü olarak almak zorunda kaldım. ilk işim starteri silmek oldu... Şimdi o sürümü bana zorla sattılarmı satmadılarmı ?... Ayrıca beğendiğim ve almayı düşündüğüm tüm laptoplarda win7 yüklü... Ben işletim sitemi istemiyorum dediğimde başka model bak kardeşim diyorlar. EE hani seçenek ... paşa Paşa alıyoruz işletim sistemini

Sen de yorum yaz