Microsoft YouTube'a rakip mi oluyor?

Fransızların gururu, YouTube'un en büyük rakibi Dailymotion'da bir şeyler oluyor!

Dailymotion Microsoft'a mı satılıyor?

Fransız Orange firmasının bir girişimi olan video paylaşım sitesi Dailymotion'ın Microsoft'a satılabileceği ortaya çıktı.

Geçen yıl Yahoo'nun satın almak için 300 milyon dolar teklif ettiği Dailymotion, Orange tarafından Yahoo'ya satılmak üzereydi. Ancak Dailymotion'da küçük bir hissesi olan Fransız devleti bu satışı onaylamayarak bir anlamda Yahoo'ya vize vermedi.

Şimdi ise, Google'ın Youtube'u ile rekabet etmek isteyen Microsoft'un gözünü dev siteye diktiği konuşuluyor. Ne kadarlık teklif yaptığı bilinmiyor ancak hem Fransa'nın hem de Orange'ın satışa sıcak baktığı biliniyor. Microsoft'un Dailymotion'a ortak olmasının video servisinin hızlı büyümesi için önemli olduğunu düşünen ortakları bu sayede Dailymotion'ı dünyada daha fazla etkisi olan bir video paylaşım sitesi olarak görmek istiyorlar. Satışın gerçekleşmesi halinde Orange'ın hala büyük hissedar olarak kalacağı, Microsoft'un ise siteye teknoloji ve pazarlama açısından fayda sağlayacak bir konumda bulunacağı söyleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Daha İdm ile indirmeyi bile desteklemiyor. Sadece gülerim

@02 Mar 2014 16:13 idm ile indirme desteklemiyorsa bu idm'nin sucu. yakalayamıyor. dm'nin bu tavrıda cok iyi! direk videoyu indirip baska sitelerde yayınlanmasını engellemis oluyor, dm'ye özgü içerik olmuş olması daha iyi degil mi?

@03 Mar 2014 00:18 Yanlış hatırlamıyorsam bu site de bunun için video'ları parça parça göndererek (anlık yükleme) bu tür işlemleri engelliyor. Yani hangi video indirme programıyla ya da tarayıcı eklentisiyle denerseniz deneyin, ekrandaki görüntüyü kayıt etmedikçe (ki o işlemde de çözünürlük ciddi oranda düşüyor) hiç bir program ile video kaydı yapılamıyor. Çünkü elinizdeki program ya da eklenti ile videoyu indirmeye kalktığınızda o an ki video 'parçasını' indirmiş oluyorsunuz ve bu da bir işinize yaramıyor. Aslında bunun üstesinden gelmek için video izleme anında yüklenen parçaları birleştirerek, daha sonra bu birleştirilmiş haliyle video kaydını gerçekleştiren bir program üretilebilir ama bildiğim kadarıyla şimdilik piyasada böyle bir program bulunmuyor. Bilge Baykuş / Wise Owl

@03 Mar 2014 00:18 İnternet bağlantım donmadan izlememe izin vermiyor.

@03 Mar 2014 03:26 Malesef yanlış düşünüyormuşsun Torch Browser varmış indirme adapteli burada birisi önerdi denedim işe yarıyor.

bence iyi olur hem böylelikle 2 site rekabete girerken bizde daha kaliteli faydalanabiliriz

Dailymotion'daki yetiskin bolumu turkiye'ye neden kapali acaba?

@02 Mar 2014 19:35 Hakikaten var öyle bir durum ama haklılar da. Bizim ülkede beyin olarak yetişkinliğe ulaşmış insan sayısı amerikadan fazla olabilir ama avrupa ortalamasının altında malesef. Bir müzik klibi yapılıyor.Klipteki kadın şarkıyı söylerken kareografi yapıyor doğal olarak. You tube daki yorumlarda da görebileeğiniz üzre tüm krolar altına abuk subuk yorum atıyorlar. Yahu kadının çoluğu çocuğu var. Sırf şarkı kuru kuruya olmasın diye önceden bir kareografi uydurmuş orada klip çekmiş. Ayıp deil mi orada o kadına yazdıkların dedim birine, bir hafta sonra bana yarım sayfa döktürmüş mesajda. İşte bu yaratıklardan kurtulmadıkça doğaldır kapatmaları. Bu yüzden bu yaratıkları nerede görürseniz o an engelleyin.Yoksa dünyanın içine edecekler.

Rekabet iyidir...

16:13 Allah akıl dağıtırken nerdeydin. idm'ye destek vermek nedir. O site değil programa bağlı.

@ziyaretçi-16:13 arkadaşım idm gerizekalı bişey git torch indir tüm sitelerde her şeyi indir.

@02 Mar 2014 21:03 Torch indirme programı sandım tarayıcı çıktı ama indirme adapteliymiş işime yaradı. Teşekkürler.

@02 Mar 2014 21:03 10 15 Dakika geçmediki daha iyisini buldum. Firefox kullanıcısıyım flashgot eklentisiyle sorunsuz bi şekilde iniyormuş denenmiştir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir