Microsoft'ta işten çıkarmalar devam ediyor...

Microsoft, yeni raporun ardından bir kez daha işten çıkarmalara başlıyor...

  • Levent Öztürk
Microsoft'ta işten çıkarmalar devam ediyor...

Görünene göre Satya Nadella, Microsoft'un iş gücünü azaltmayı yakın bir zaman içerisinde bırakmayı planlamıyor. Firmanın Perşembe günü açıkladığına göre, bu yılın daha erken dönemlerinde duyurulan 1.850 işten çıkartmanın üzerine 2017'nin ortasına kadar 2.850 kişi daha işlerini kaybedecek.

Düzenleme gereği yapılan başvuruya göre bu işten çıkarmadan etkilenenlerin büyük bir çoğunluğu, zaten küresel satışlarda pek çok kişinin işten çıkartıldığı telefon bölümü olacak.

Bu işten çıkarmalar, Microsoft'un, 2015 yılında Nokia'yı alması ile büyüyen telefon işini küçültme kararının bir uzantısı olarak ortaya çıkıyor. Bu satın alım, eski CEO Steve Ballmer'ın firmayı terk etme kararını açıklamadan önle yaptığı son işlem olmuştu. Ancak Ballmer'ın varisinin mobil endüstrisi hakkında aynı fikre sahip olmadığı söylenebilir. Microsoft, işten çıkarmalar hakkında 10-K başvurusunda bulunanlar dışında bir bilgi vermiş değil.

Bunun Microsoft'un işi için genel olarak ne anlama geleceği ise henüz belli değil. Microsoft'un en son finansal raporu yıldan yıla gelir düşüşü gösterirken, firmanın bulut işinin büyümeye devam ettiği gözüküyordu. Telefon donanımı ise Microsoft'un finansı için son birkaç çeyrektir kötü bir nokta olmaya devam ediyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Telefon satışı mecburen düşer.Çünkü sadece 2 model çıkardılar ve her ikiside pahalı.Bir taraftanda WP10 çıkardılar ortaya ister istemez kimse wp8,1 li telefon almak istemeyecekti çöp olmasın telefonum diye..Seneye surface çıkacak uygun fiyatlı modelleride olursa yükseleceği kesindir.Çünkü wp10 oturmuş olacak ve market oldukça zenginleşmiş olacak.

@30 Temmuz 2016 01:09 Tabiki bu yalan...

@30 Temmuz 2016 01:09 market yıllardır gelişmemiş 1 senede mi hop diye gelişecek? seneye büyük ihtimal microsoft mobil bölümünü tamamen kapatmış olur

@30 Temmuz 2016 13:00 Surface yüksek etiketli bir marka uygun modeli olmayacağı için yükselmeyecek satışlar. Uygulama marketi konusunda inanmayabilirsiniz eski durumunu göz önüne alınca fakat sayısı 1 milyon falan olmasa da her işinizi gören kaliteli uygulamalar oldukça fazla.

boş beleş işler... w10mobile surface ikiside çöp boşuna umutlanmayın...

Bayan CEO koyarsanız olacaklar

@30 Temmuz 2016 14:02 Yahoo'nun basina bayan CEO koydular da ne oldu, batti. :D

Bir büyük teknoloji devi ürün üretiyor pazarlıyor rant elde ediyor ses yok fakat ne zamanki ürünü piyasada rağbet görmüyor hemen bıçağın altına zavallı emekçileri yatırıyorlar mı gelde asabi olma hepiniz kar elde edip hepiniz başarılı olamayacağınıza göre, resesyon buhran krizin suçlusu sizin aşırı kar hırsınız değil mi bedeli niye hep çalışanlar ödüyor? Yuh olsun tüm kapitalist zihniyete ve onun gönüllü kölelerine..

Sen de yorum yaz