Microsoft'tan Android için önemi açıklama!

Eğer eski bir Android'li cihaza sahipseniz, 31 Temmuz'dan sonra bu uygulamaya veda edeceksiniz!

Eski Android cihazlar için Outlook uygulama d

Yazılım devi Microsoft, 31 Temmuz itibariyle eski Android cihazlar için Outlook.com uygulama desteğini sona erdirecek. Şirket geçtiğimiz Ocak ayında Outlook uygulamasının yeniden tasarlanmış bir sürümünü Android ve iOS için kullanıma sunmuştu.

İki ayrı Outlook sürümünün gereksiz oluğunu düşünen Microsoft, kullanıcıları e-posta ile bilgilendirerek, 31 Temmuz itibariyle eski uygulamaya destek verilmeyeceğini bildirmeye başladı.

Yeni nesil Outlook Android uygulaması yalnızca Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve üzeri sürümleri destekliyor. Uygulama eski Android sürümü yüklü cihazlarda çalıştırılınca ise;
"Artık tarayıcınız üzerinden www.outlook.com adresine bağlanarak e-posta almaya devam edebilirsiniz. Ayrıca @outlook.com uzantılı mail adresinizi cihazınızın e-posta uygulamasına da ekleyebilirsiniz" şeklinde bir bilgilendirme ile kaşılaşılacak.

Google'ın son resmi verilerine bakıldığında global Android kullanıcılarının sadece yüzde 6'sından daha az bir kesimi Android 4.0'dan önceki sürümleri kullanıyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış!..

sanki çok kullanıyorduk da =) alternatifleri çok

aman zaten stok e-posta ve gmail varken napak? stok e-posta outlook vs. destekliyor zaten

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir