Microsoft'tan Android için uygulama marketi!

Microsoft, kendi Android uygulamaları için kendi "mini Android Market'ini" Google Play'de yayınladı!

  • Onur Seven
Microsoft'tan Android için uygulama marketi!

Yazılım devi Microsoft'un kullanıma sunduğu "Microsoft Apps" isimli yeni Android uygulaması, kullanıcıların Android platformunda yer alan Microsoft uygulamalarını keşfedebilmelerini sağlıyor.

Uygulama, Android cihazınızda kullanmak için Microsoft'un en iyi uygulamalarını bulmanızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Verimlilik, Eğitim, Eğlence, İletişim, Fotoğraf ve Haber gibi kategoriler arasında, Microsoft'un uygulama kataloğuna göz atmanızı sağlayan Microsoft Apps bundan daha fazlasını sunmuyor.

Uygulama temel olarak kullanıcıların bireysel olarak aramak zorunda kalmadan, Android platformu üzerindeki tüm mevcut Microsoft uygulamalarını görerek cihazlarına yükleyebilmelerini sağlıyor. Kısacası uygulama için Microsoft'un kendi küçük mağazası olarak bir tanımlama yapmak yanlış olmaz.

Microsoft şimdiye kadar Android için 79 adet uygulama yayınlamış durumda. Gün geçtikçe artan uygulama sayısı göz önüne alındığında Microsoft Apps kullanışlı gelebilir ancak insanların bu uygulamayı uzun bir süre kullanmaya devam edebileceğine inanmak zor. Yeni "Microsoft Apps" isimli uygulamayı Google Play Store üzerinden Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Çok başarılı bir uygulama

Sinirlenmemek elde değil.Microsoft kendi işletim sistemi için bu denli uygulama geliştirmiyor.Kendi ayağına sıkmak gibi bişey bu.

Windows Phone aldığıma çok pişmanım. Windows Phone pişmanlıktır. Android alıp en kısa sürede kurtulacağım bu işe yaramaz sistemden.

@19 Aralık 2015 16:16 sistemin potansiyeli var ama başında microsoft gibi bi akılsızlar ordusu olunca kayış kopuyor nokia cihazlar ile ilgilenirken iyiydi gelişiyordu windows phone sistemi ileilgili haberleri okumak keyifliydi umut vadediyordu şimdi ise dibe oynuyoruz

miki anladıki wpdan bi halt olmayacak her haltı androide çıkarmaya başladı. Güya koskoca yazılım devi(!), işi nokiaya bıraksa bunlar olmazdı

Ulan su Android'e ozendigi kadar kendi sisteminin ustune dusup adam gibi birsey yapsa millet kullanacak.

Microsoft kendi mobil mağazasında79 tane uygulaması yoktur yanlışım varsa düzeltin lütfen...

@19 Aralık 2015 17:58 ne yanlışı usta değil 79 49tane bile yok kaldı ki onların da yarısından çoğu nokia tarafından geliştirildi

@19 Aralık 2015 17:58 Fazlasıyla vardır elbette :)

@19 Aralık 2015 19:48 ben saydım microsoft mobile adına 41-42 tane anca var

Yazik wp kullananlara...

Kendi Platformuna bu kadar yatırım yapmıyor. Android için yazdığı eposta uygulaması kendi sistemindekinden bin kat daha güzel. Windows Phone aldığım için duyduğum binlerce pişmanlığa bir yenisi daha eklendi.

Bu uygulama Google store yönetmeliğine aykırı olduğundan yakında kaldırılır

yalnız microsoftun uygulamaları çok kaliteli şahsen ben telefonumda kullanıyorum microsoft uygulamarını androidde gayet stabil çalışıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play