Microsoft'tan Apple'a "eski teknoloji" eleştirisi!

Microsoft'un önemli yöneticisinden Apple için çok sert sözler: "Artık eski teknolojileri kullanmayı bıraksınlar"

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan Apple'a "eski teknoloji" eleştirisi!

Yazılım devi Microsoft'tan ilginç bir Apple eleştirisi geldi. Firmanın Surface biriminin başındaki isim Brian Hall tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir tweet'te şu ifadeler yer alıyor: "Apple'la rekabet ediyor ve onlara saygı duyuyorum. Fakat onlar müşterilerine, eski teknolojilerle hizmet ederek zarar veriyorlar."

Geniş bir yankı uyandıran bu sözlere karşı Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Diğer yandan Cupertinolu firmanın geçtiğimiz hafta yayınladığı bir iPad Pro reklamının ise Hall'un bu eleştirisine karşı bir argüman olarak kullanılabileceğini de söylemek mümkün.

Zira söz konusu reklamda firma, bu tablet modelinin aslında bir tabletten öte bilgisayar olduğu konusunda oldukça iddialı. Elbette bu "bilgisayar" deneyimini tam anlamıyla yaşamaları için kullanıcıların ayrıca bir stylus ve bir klavye almaları gerektiğini hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ağır hakaret, çok yanlış,

adam doğru söylemiş.

yaw heeee heeeee......

Arkadaşlar Microsoft Apple Google Facebook Twitter bunların hepsi aynı firma diyebiliriz. Hepsi NSA`ya bağlıdır ve hepside arkasında NSA olmasa batardı! Yani bu sert sözler ve kavgalar hepsi göstermelik. millet bunları medya desteği sayesinde koca firmalar sanıyor, milyar dolarlık Piyango çıkmış dayıdan bir farkları yok milyar dolara firma satın alıyorlar birkaç ay sonra satın aldıkları firmayı batırıyorlar.

@08 Ağustos 2016 16:26 işte bu yüzden Linux ya da BSD dağıtımarı diyeisrar ediyorum (Ben @08 Ağustos 2016 17:21'ım)

@08 Ağustos 2016 16:26 ve dahi Türk bütün olayı oturduğu yerden çözer... :D

@09 Ağustos 2016 11:18 Windows kullanıp yazıyorsa diye söyledim. Yoksa öyle değildir.

En yenilikçi işletim sistemi GNU/Linux ve BSD dağıtımlarıdır. (Ne kullanıyorsun diye sormayın OpenSUSE Leap 42.1 kullanıyorum.)

Doğru söylüyor. İnce yapıp sürekli donanımdan kısıyorlar. İçinde windows bile gelmiyor o kadar parayı onamı vereceğiz? En azından windows lu bilgisayarlar ucuz güçlü ve elinizde lisans bulunuyor.

Windows 3 ile Windows 10 arasında ne fark var? Bluray dvd oynatma, fikri bulan kişinin bile pek sallamadığı; Başlat Menüsü, oyun yapımcılarının yaka silktiği DX12. Microsoft Windows 1.0`den beridir görünümünü bile değiştirmemiş sadece görünümde makyajlamaya gitmiştir. Bu yüzden Windows 7-8-10 klasör görünümü iğrençtir. Eğer Windows 10`u güvenli mod`ta başlat yapmaya mecbursanız klavyenizin F5 veya F8 tuşu çalışmıyorsa, aynı Linux gibi kod yazmak zorundasınız tıpkı Windows 1.0`da olduğu gibi!

@09 Ağustos 2016 15:44 Linux'ta güvenli mod için koda gerek yoktur. OpenSUSE'de otomatik geçiş yapılır. Diğer dağıtımlardada GRUB'da entry şeklinde olur. Güvenli moda grildiğinde root şifresi girilir. Güvenli modda masaüstü kullanmak için ise sadece startx yazılır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play