Microsoft'tan bir Android davası daha!

Microsoft'un Android'li cep üreticileriyle yaşadığı ilginç ilişki, yeni bir davaya daha konu oldu!

  • Levent Öztürk
Microsoft'tan bir Android davası daha!

Microsoft, Android dünyası ile iyi geçinmek için önemli adımlar atıyor olabilir ancak bu durum, para ödemeleri söz konusu olduğunda dava açmasını engellemiyor. Şirketin açtığı son dava ise, ABD'de satılan, Kyocera'nın Android'li Brigadier ve Hydro serisi telefonları sebebiyle ortaya çıktı.

Davada belirtilene göre bu telefon serileri, mesajlaşma ve yer belirleme gibi bazı özelliklerde yedi adet patent ihlali gerçekleştirmiş durumda. Microsoft, bu sorunun "barışçıl bir şekilde çözülebileceğini" ümit ettiğini söylerken, Kyocera'nın işbirliği yapmaması durumunda telefonların yasaklanmasına kadar giden bir yolun açılması da söz konusu. Eğer geçmişe bakılırsa, bu davanın da anlaşma ile sonuçlanacağını söylemek mümkün. Microsoft, sahip olduğu patentler nedeniyle neredeyse her Android üreticisinden ödeme alıyor ve Kyocera'nın savaşabilecek kadar büyük bir şirket olmadığı da kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

O değilde resim süper :D

Gelsin paralar :D

teknolojinin ilerlemesindeki en buyuk engel patent ve sahipleri hangi firma olursa olsun durum bu. halk faydası olan ürünlerde patentler açık olmalıç

@12 Mar 2015 05:49 Başkasının geliştirmek için yüksek miktarda para ve emek harcadığı şeyi. Hiçbir para ve emek sarf edilmeden kullanılması ne kadar doğru ?

Foto paint terk :) ama hoş

windowsumuzla dünyayı fethedecez sıkı durun

ahahah aslan microsoft :D ayrıca patentler ortak olsa telefonların tasarımları arasında başka fark olmayacak ne anlamı kalırki o zaman

asıl hırsız kim tabiki Microsoft ve Apple patent davaları bu ikisinin icadı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play