Microsoft'tan bir şok iptal, bir de kapatma!

Microsoft, kimsenin beklemediği bir karar ile, efsane oyunu ve efsane stüdyosunu tarihe gömdü!

Microsoft Fable'dan vazgeçiyor...

Ne yazık ki dün, Microsoft'un oyun stüdyolarından RPG severler için üzücü bir haber geldi. Microsoft, heyecan ile beklenen çok oyunculu Fable Legends oyununun geliştirilmesini durdurmaya ve artık simgeleşmiş olan geliştirme stüdyosu Lionhead Studios'un da sonuç olarak kapatılmasına karar verdi.

Microsoft'tan Hanno Lemke, yazdığı blog yazısında bu kararların kolay alınmadığını ve geliştirme ekiplerinin performansları ile ilgili olmadığını söyledi. Microsoft Studios'un hayranların en eğlenceli buldukları ve oynamak istedikleri markalara odaklandığı da yazıda yer aldı.

Açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla Microsoft, oyunun istedikleri gibi bir başarıya ulaşamayacağını düşünüyor. Oyun, şimdiden birkaç kez ertelenmişti. Fable serisinin dördüncü üyesi Fable Legends, 2012 yılından beri geliştiriliyordu.

Microsoft, şu anda Lionhead Studios çalışanları ile görüşmede olduğunu belirtiyor. Bu çalışanlar için Xbox veya Lemka'nın deyimi ile diğer "daha geniş geliştirme topluluğunda" yeni işler sunulabilir. Microsoft, Peter Molyneux tarafından kurulan Lionhead Studios'u 2006 yılında satın almıştı. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mircosfotta işler yolunda gitmiyor düşüş devam ediyor.

@09 Mart 2016 02:41 Bir projeyi iptal etmek sadece düşüşte olunduğu için olmaz. Bazen yükselişte olduğun için olur. Microsoft düşüşte olsa Hololens gibi bir projeyi yürütemez.

Ya bu Microsoft adam olmaz, yok E3'te yok Gamescon'da yok efendime söyleyeyim türlü türlü konferanslarda ağızlarından salyalar akıtarak öve öve bitiremedikleri, habire videolarını gösterdikleri Fable Legends'i bitirmişler, neymiş - başarı sağlayamayacakmış. O zaman fuarlarda tanıtımını yapmasaydınız, destek vermeseydiniz, ne bileyim Stüdyo'yu almasaydınız. Büyük firmalardan korkacaksın arkadaş, iliğini sömürür milletin, stüdyoları kapatır, milleti ekmeğinden eder. Habire hep bana hep bana.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir