Microsoft'tan "Groove" hamlesi!

Yazılım devi, Zikera tarafından geliştirilen müzik oynatıcısı Groove'u bünyesine kattı!

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan "Groove" hamlesi!

Geçtiğimiz Ağustos ayında Xbox Music hizmetininin adını Groove olarak değiştiren Microsoft, bu isim değişikliğinin yanında ona bir dizi yeni özellik de getirmişti. Fakat uygulamanın yeniden adlandırıldığı o zamanlarda Windows Store'da, Kanadalı start-up firması Zikera tarafından geliştirilen "Groove: Smart Music Player" adlı bir uygulama vardı. Yazılım devi, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla nihayet Zikera'nın "Groove" hizmetini de bünyesine kattığını duyurdu.

Zikera CEO'su Tri Nguyen de bunu "Microsoft Groove'a dair her şeyi aldı" diyerek onaylasa da satın almaya dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Nguyen taratıfından "doğru zamanda doğru müziği çalmak için kullanıcıların müzik zevklerini ve alışklanlıklarını öğrenen zeki bir müzik oynatıcısı" olarak tanımlanan Groove: Smart Music Player, bu satın almadan sonra artık Windows Store'da mevcut değil. Uygulamayı daha önceden indirmiş olanlar ise artık herhangi bir güncelleme olmasa da ondan yararlanmaya devam edebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

MS kullanıcıları dinlemeyi bıraktı kısıtlı bir ne oldum delisi kullanıcı gurubunu baz alıp dünyanın geriye kalanını görmezden geliyor sonuç olarak operasyonelliğini ve ilgi çekiciliğini kaybediyor. Ne yaparsa yapsın başarılı olamayacak. Kendi eli ile kendini oyun dışına itiyor.....

Microsoft göçtü narlığa, Güvenmeyin varlığa lo, güvenmeyin varlığa Gün ola devran döne, Başız düşer darlığa lo, başız düşer darlığa Oy nedim nedim nedim, Böyle Microsoft'u ben nedim, Verin benim yârimi lo, elinden tutum gidim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost