Microsoft'tan iOS'a bir uygulama daha: Pix

Microsoft'un iOS platformu için geliştirdiği Pix uygulaması, şirketin iddiasına göre Apple'ın kamerasından daha iyi!

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan iOS'a bir uygulama daha: Pix

Microsoft, iOS için geliştirdiği yeni kamera uygulamasının Apple'ın kamera uygulamasından daha iyi olduğunu iddia ediyor. Firmanın Pix adı verilen bu kamera uygulaması kullanıcıların, çektikleri fotoğrafları çok daha çeşitli biçimlerde zenginleştirmelerine olanak tanıyor. Uygulama ayrıca Apple'ın içerisinde hareket eden unsurların bulunduğu kareleri yakalayabilen Live Photos özelliğini bile daha da geliştiriyor.

Microsoft'un iOS ve Android gibi doğrudan kontrol etmediği platformlara yönelik geliştirdiği uygulamaların bir parçası olan Pix, iOS App Store'da ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumda.

Özellikle insanların fotoğrafını çekmekte oldukça başarılı olan Pix, ayrıca sahne değişirken anında ilgili kare üzerinde düzenlemeler yapmaya da olanak tanıyor. Bu sayede elde edilen görüntü her zaman olası en doğru koşullara göre ayarlanmış oluyor. Yüzleri tanıyabilen uygulama ayrıca Microsoft'un video çekimlerini sabitleştirmek için yararlandığı Hyperlapse teknolojisini de kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Apple ın kamerası iyi ama kamera uygulaması kötü. Yapabilecekleriniz oldukça sınırlı. Video durdurma özelliği bile yok. Profosyonel fotoğrafçılar için berbat apple kamera uygulama herşey otamatik. İçinde birsürü efekt varsa b612 gibi yükselir.

Az muhterem microsoft. Yetkilileri kendi platformunu niye geliştirmiyorsun

Kendi mağazasını bırakmış başkalarına çalışıyor :D Bu şirket benim elimde olsaydı şimdiye kadar androidde ne kadar kaliteli uygulama varsa hepsinin az değişiğinin DAHA KALİTELİ VE kullanışlı hale getirilmiş bir benzeri markete çoktan yerleşmiş olurdu.

kendi platfformuna uygulama yapsınlar önce

windows phone kamerasını düzeltsinler önce...

Sen de yorum yaz