Microsoft'tan LoL sürprizi!

Microsoft'un yeni ortaklığı ile beraber, bu popüler oyun, Windows Store'a geliyor!

Microsoft'un yeni ortaklığı ile beraber...

Microsoft, Windows 10'u Çin marketine taşımak ve Tencent uygulamalarını ve hizmetlerini platforma getirmek adına Tencent ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Tencent, medyadan reklama, hızlı mesajlaşmadan oyunlara hemen her alanda bulunan büyük bir firma. Sahip olduğu bu büyük iz sayesinde Tencent, Çin marketinde mümkün olduğunca fazla kişiyi Windows 10 ile buluşturmayı isteyen Microsoft için mükemmel bir partner oluyor. Firmanın bu markete gösterdiği ilgi, Lenovo ve Xiaomi ile kurduğu diğer ortaklıklarla beraber iyice kendini gösterir bir konuma geliyor.

Tencent ile Microsoft arasındaki anlaşma, mümkün olduğunda fazla kullanıcısına bedava Windows 10 güncellemesi sunmasını içeriyor. Diğer tarafta ise, Tencent'in QQ, Tencent Video ve Tencent PC Manager gibi uygulama ve hizmetleri de Windows Store'da yerlerini alacak.

Dikkat çekeceğine emin olabileceğimiz bir diğer uygulama ise League of Legends. Dünya'daki en popüler oyunlardan biri olan League of Legends'ın Windows Store üzerinden basit ve güvenli bir şekilde indirilebilecek olması, mutlaka kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Microsoft, Windows 10'un yayımlanmasının öncesinde, şimdiden pazarlama ve stratejik hareketlere başlamış durumda ve bu yaz, firma için oldukça ilginç olacak gibi gözükmekte...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Şu Clash Of Clans ı ALLAH Aşkına Alın Markete Artık

@23 Mar 2015 21:07 Onu firma ile konuş Microsoft un yapabileceği pek bir şey yok. Google Windows a yayınlanmasın diye para ödüyor geliştiricisine.

xbox live desteği olsa mükemmel olur

İlgisini çekecek mi ? Size bir şey söyleyeyim mi Windows Platformu çıldıracak

Eğer Windows 10 mağazasına gelecekse Universal App olacağından telefon ve tabletlere de gelmesi gerekmez mi?

@24 Mar 2015 00:09 Universall app her uygulama için geçerli değil

@24 Mar 2015 01:15 O zaman neden"Universal App" denmekte peki? Microsoft kıvırınca hemen sizin gibi fancıklar savunmaya geçtiniz. :)

@24 Mar 2015 00:09 Universal App her uygulama için geçerli sadece Pc, Telefon'a özel bir uygulama olmayacak. @00:09 doğru söylemiş.

Diğer pc oyunları da mağaza üzerinden dağıtılmaya başlarsa olan steam e olacak desene :D adamların win8 ve mağaza sisteminden neden nefret ettiği şimdi daha da net görünüyor..

Tüm çoluk çocuğu da kendi safına çekecek demekki Microsoft :/

universal app diye bişey yok kanmayın şu Microsoft uydurmalarına lütfen mantığınız alıyor mu öyle bişey olmasını

08:22 cahil cahil konuşma. Telefonumda kurulu 15 uygulama universial app. Bu uygulamaları telefonda kapatıp bilgisayarda devam edebiliyorum.

@24 Mar 2015 10:10 Doğru diyorsun ama abartma kardeş :) (şu anda resmen kahkaha içerisindeyim o smile az bile, yayınlamayın bu parantezi krizlerdeyim:))

Evet mantığımız alıyor evrensel uygulamalar var ve şu anda telefonumda kullanıyorum.

Surfacede exe calisiyor tell de neden calismasin optimize edilip ?

Surfacede exe calisiyor tell de neden calismasin optimize edilip ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost