Microsoft'tan OneDrive için şok karar!

Eğer Microsoft'un bu hizmetini kullanıyorsanız, 27 Temmuz'da küçük çaplı bir şok yaşamaya hazır olun

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan OneDrive için şok karar!

Yazılım devi Microsoft, daha önce Office 365 üyelerine vadettiği sınırsız OneDrive depolama alanını 1 TB'la sınırladığını duyurarak ufak çaplı bir şoka yol açmıştı. Bu durumdan Office 365'e üyeliği olmayanlar da etkilenmişti; zira firma bütün diğer OneDrive kullanıcıları için sunduğu 15 GB'lık depolama alanını da yalnızca 5 GB'a indirmişti.

Gelen tepkileri daha fazla görmezden gelemeyen firma daha sonra bu hamlesinden dolayı özür dileyerek bazı tavizler vereceğini ifade etmiş ve 15 GB'lık ücretsiz depolama alanını yine kullanıma açmıştı. Geniş bir depolama alanından yararlanan kullanıcılarına ücretsiz bir yıllık Office 365 Personal üyeliği sunan firma, ücretli üyeliğe geçmeden önce onların verilerini yeniden konumlandırmaları için de belirli bir zaman tanıyacağını açıklamıştı.

Microsoft'tan konuyla ilgili gelen en yeni duyuruya göre 27 Temmuz 2016 itibariyle bu ücretsiz depolama alanı yeniden 5 GB'la sınırlandırılacak. Firma bunun oldukça zor bir karar olduğunu fakat, OneDrive'ın gelecekte sürdürülebilir bir platform olması için bunu uygulamak zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Of o kadar da şok değil ya hiç para vermeden 5 GB iyi bence yani.

@25 Nisan 2016 17:34 ama Google drive 15 gb. veriyor...

Google; şimdi hamle zamanı! Ücretsiz depolama alanını 20GB'a çıkar ve gücünü herkese göster!..

@cleverman Sakin ol şampiyon. Hiçbir zaman bir firmaya körü körüne bağlanma. Bu, gönüllü köleliği beraberinde getirir...

Ve tabii ki tüm OneDrive kullanıcılarını kendine çek!..

OneDrive benim için bitmiştir. Kesin, net.

Microsoft bu ara oldukça zor(!) kararlar alıyor.Müşteri kitlesini daha fazla kaybetmek istiyor sanki.

Bu hamlelerden birisinde bütün iş verilerim kaybolmuştu, yedek olmasaydı hapı yutmuştuk. O günden beri One Drive benim için zaten bitmişti. Google Drive yetiyor.

Yandex disk var arkadaşlar çok güzel bence flash bellek gibi çalışıyor hızlıda 14 gb da alan veriyor fena değil bence e posta kutusu da reklamsız

Bırakın Microsoft'u çalsın oynasın .. ciddiye almayın !!

Uç farklı hesap açın 15 yine sizde daha iyi olur iş için ve özel dosyalar...

Google Drive ve Dropbox'ta ucretsiz 15'er Gigabyte'im var. MS guven olmaz. Para ile sattigi hizmetlerde bile verdigi sozlerde durmayan firma. Zorunlu degilseniz kullanmayin.

50GB ücretsiz alan sağlayan alternatifler mevcut iken OneDrive'ın 5GB'a düşmesi hiç kimsenin umurunda olmaz. Sadece yeni rakiplerin gelmesiyle, halihazırda pazar payı küçülen Microsoft kullanıcı ve pastadan dilim kaybetmeye devam eder.

Sonra vay efendim google niye coştu gidiyor.

Hangi firma olursa olsun babasının hayrına yapmıyor. Ama ilk başta süreç planlaması yapılmamış ki böyle amatör açıklamalar yapılıyor. Senin alt yapın yeterli mi diye sorar adamlar. Hali hazırda milyonlarca hotmail kullanıcısı otomatik olarak onedrive ı kullanamaya başladı. talep tahmin edilmeliydi

Büyük dosya paylaşımları için idealdi diye düşünüyorum. Kapasitenin düşürülmesi ihtiyaç duyanlar açısından hiç uygun olmadı. Bu arada hiçte gereksinim duymadım ilk başlarda bazı şeyler yükledim sonra orada dosyalarımın olduğunu dahi unutmuşum. Microsoft'ta kullanım sıklığını belki incelemiştir isterse tamamen kaldırsın hiç umurumda değil. Olmasa da yaşanır!

Rakiplerine gün doğmuş :)

bu one drive da yakında ttnet bulut a dönecek :)

Ne Google ne de OneDrive benim favorim Mega ücretsiz 50GB depolama ;)

Bana göre en iyisi mega arkadaşlar 50 gb ücretsiz depolama alanı sunuyor ve aynı zamanda da hızlı. Ben şuan 200 GB lık one drive kullanıyorum özel depolama olarak. İş içinde 50 GB mega.nz ikisinden de memnunum. Telefonun, tabletim ve bilgisayarımla ikiside senkronize çalışıyor.

Çok yerinde bir karar almışlar. Bilanço toplantılarında, başarısızlıklarını örtbas edecek "bulut teknolojisi satışları" vardı... O da gitsin de bakalım, dibe vuruşlarını ne ile kamufle edecekler. Takke düşecek, kel görünecek demektir... Destekliyorum bu kararlarını (!)

Google eline çayını alıp içip içip gülüyordur Microsoftun bu küçük düşmüş haline. 5 GB demek :)) kullananlara üzülüyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost