Microsoft'tan Windows 10 Başlat Menüsü onarma aracı!

Microsoft, Windows 10'da Başlat Menüsüyle ilgili sorun yaşayanlar için sorunu çözecek resmi bir araç yayınladı!

Microsoft'tan Başlat Menüsü onarma aracı!
Birkaç tıklamayla sık rastlanan Başlat Menüsü sorunlarını onarın

Windows 10'la beraber hayatımıza geri dönen yeni Başlat Menüsü, Windows 8.1'de eksikliğini hissettiğimiz işlevleri önümüze getiriyor. Ancak Başlat Menüsünde zaman zaman sorunlar çıkabiliyor; örneğin bazen kutucuklar yenilenmiyor veya menü hiç açılmayabiliyor. Microsoft'un yeni Başlat Menüsü onarma aracı, bu gibi sık rastlanan Başlat Menüsü sorunlarını çözmek için yayında.

Start Menu Repair Tool, Başlat Menünüzün sıkça rastlanan sorunlardan mustarip olup olmadığını araştırıyor ve bulduğu sorunları onarabiliyor. Microsoft, aracı şöyle anlatıyor:

"Sorun gidericiyi Windows 10'lu PC'nizde çalıştırdığınızda Microsoft.Windows.ShellExperienceHost ve Microsoft.Windows.Cortana gibi gerekli uygulamalar, kayıt defteriyle ilgili izin sorunları, kutucuk veritabanının bozulup bozulmadığı ve son olarak uygulama manifest bilgisinin sağlamlığı denetlenir."

Başlat Menüsünde çözemediğiniz sorunlarınız varsa, Microsoft'un aracı sorunları ortadan kaldırabilir. Start Menu Repair Tool'u buradan direkt olarak indirebilir veya destek sayfasından edinebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kendi içinde gelmesi lazım.

Windows 10 baştan aşağı sorun görünüyor. Daha 1 aylık ultrabook cihazım normal bir sıfırlama sırasında hata verdi ve bir daha da işletim sistemi açılmadı. Bu sorun yüzünden 2 haftadır bilgisayarımı kullanamıyorum. Microsoft destek hattıyla yarım saat telefonda görüştük kendileri de çözemediler. Bilgisayarı Amerika'dan aldığım için buradaki Toshiba servisi de hiçbir şey yapmayıp geri gönderdi. Şimdi yeni aldığım makineye format atıp sıfır Windows yüklemek durumunda kalacağım.

@30 Haziran 2016 17:23 Linux yükle, kasma Windows ile.

Sorunsuz bir şeyleri varmı ki

Google, Windows 8 ve bu Windows 10 döneminde androidi masaüstü ve notebooklara çıkarsaydı büyük ihtimal windows tarih olurdu. Üstelik google'ın hazır bir Başlat Menüsüne ihtiyacı da olmazdı çünkü play store'a bir yığın başlat menüsü yazılıp konurdu zaten. Android'deki birçok oyunun, harici ekran kartı olmadığı halde grafiklerinin masaüstünü aratmadığını ise zaten biliyoruz.

çok teşekkürler sorunum halloldu

win 10 başlar menüsü hatası tarayıcıya eklediğimiz reklam engelleyicileri vs. den kaynaklanıyor, ben tarayıcıları kaldırdım sorun düzeldi önce çok çare denedim internetten olmamıştı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir