Microsoft'tan Windows 10 için yeni övgüler

Yazılım devi, profesyonel kullanıcılara Windows 10'un güvenilirliğini anlatan bir web sitesi açtı!

Microsoft'tan Windows 10 için yeni övgüler

Yazılım devi Microsoft, en yeni işletim sisteminin iş yerlerinde kullanım açısından ne kadar güvenli olduğunu göstermek için yeni bir web sitesi açtı.

Son dönemde Windows 10 için tüketiciler ve iş yerlerine yönelik yoğun bir tanıtım politikası uygulayan firmanın bu yeni gövde gösterisi aslında pek de sürpriz bir gelişme değil. Fakat özellikle iş yerlerinin Windows 10'a geçişi normal kullanıcılara göre daha yavaş olduğu düşünülürse Microsoft'un bu yeni tanıtımında neden özellikle şirketleri hedeflediği anlaşılabilir.

Windows 10'un her açıdan firmanın şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş işletim sistemi olduğu konusunda iş amaçlı kullanıcıları ikna etmeyi hedefleyen Microsoft, bu web sitesinde Windows 10'un çekirdek tasarımı ve mimarisinden birçok özelliğini kadar oldukça ayrıntılı bir sunum yapıyor.

Özellikle altı çizilen özellikler arasında biyometrik oturum açma olanağu sunan Windows Hello, UEFI Secure Boot, TPM ve sanallaştırma (virtualisation) gibi unsurlar yer alıyor.

Firma, Windows 10'un tehlikelere karşı direnç gücünü de güvenli dolaşım sunan web filtresi SmartScreen'i öne çıkarıyor. Office 365'teki Gelişmiş Tehdit Koruması'nın sahip olduğu aynı bulut tabanlı sistemi kullanan SmartScreen her türlü kötü amaçlı yazılımlara karşı etkili bir savunma sağlıyor. Microsoft ayrıca Device Guard özelliğinin de Windows'un şimdiye kadar sunduğu en başarılı uygulama kontrol yeteneklerine sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Arkaplanda neler olduğunu asla tam olarak açıklamazlar.

Sen sistemin içine keylogger koy düm dünyayı logla!... Sonra en güvenli benimki de!!!! Tövbe tövbe....

Microsoft'un kullanıcıları izlemesi mi çok güvenli

güncellemelerle genişleyen diskte cok yer kaplayan yeni sistem almaya zorlayan bir windows 10 işletim sistemini kullanıcı olarak istemiyoruz bu böyle biline.

Bunun nesi haber değeri taşıyor

Windows Hello (Biyometrik bilgi toplayıcı), UEFI Secure Boot (İkinci işlerim sistemi kurmayı engellemeye yarıyor),Cortana (söylemeye gerek var mı ?), SmartScreen (Edge kullanan varsa işe yarayabilir belki) vesaire vesaire... Haydi şimdi hep beraber övelim. :)

@09 Şubat 2016 21:50 ulan parmak izi okumayı getirenlere bunu dediniz mi acaba çok merak ediyorum. Yoksa "aaaa ne kadar da güvenliiiii" mi dediniz. sanırsın hepiniz FBI ajanısınız. "Muhittin Topalak, from Kazlıçeşme, KİLL HİM!" böyle bir dünya yok.

@10 Şubat 2016 00:45 Onu da demiştik merak etme ! Sizin gibiler oldukça bu düzen için kullan at dişli takımından yana sıkıntı çekmezler. Siz uyuyun, onlar da sayenizde zengin olsunlar.

bizi izliyor diyince sanki işiniz gücünüz fbi ın mitin deepweb ini araştırmak adamların amacı sizin kullanımınıza göre reklam oluşturmak yani bir bakıma ilginizi çekmek

sıfır güvenlik değil eksi güvenlikle dünyanın en geliştirilememiş işletim sistemidir windows 10, 5 paradeğil 3 kuruş bile etmez.. widows 10 kurulan makinaları kurtarmaya çalışmaktan kendi işimi yapamaz durumdayım ki ben bir bilişim uzmanıyım. neymiş egend,n kullanıcıalrın aldıkları önerilere göre geliştirilme aşamasındaymış, bunun türkçesi biz bu işi yapamadık yapamıyoruz siz bize fikir verin demektir. windows serisinin amiral gemisi windows 7 pro dur öncesi ve sonrası ise masal, geçin linux a..

@10 Şubat 2016 09:59 bizim bilişimciler neden mal oluyor. Çakılıyor kalıyor eskiye.

@11 Şubat 2016 00:20 sizin bilişimciler öyledir ama ben sizin bilişimci değilim, o senin dediğin bilişimciler eskiden radyo televizyon tamirciliği yapıp sonra cep telefonculuğuna terfi edip ardından da mesleklerinin zirvesi diye bilgisayar-CI... olanlar. Ben microsoftun iyi sistemlerini söyledim kaldı ki ben microsoft ürünü kullanmıyorum, ancak sağolsunlar onların sorunlu sistemleri sayesinde kazanıyorum, hepsi bu :) türkçesi aman düzelmesinler böyle devam etsinler ..

windows izlerse izlesin illegal bişey yapmıyoruz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir