Microsoft'tan yeni Spartan ipuçları!

Microsoft'un yeni web tarayıcısının adı değişecek mi? İşte resmi kaynaktan gelen yeni bilgiler...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan yeni Spartan ipuçları!

Microsoft, yeni web tarayıcısı Project Spartan için Windows 10'un final sürümünde yeni bir isim kullanacağını doğruladı.

Microsoft'un pazarlama müdürü Chris Capossela, firmanın şu sıralar yeni bir isim ve marka üzerinde çalıştığını söyledi. Internet Explorer'ı sunmaya devam edeceklerini söyleyen Capossela, yeni bir web tarayıcısı olarak Project Spartan kod adlı bir web tarayıcısı sunacaklarını, ancak ona bir isim koymalarının gerektiğini vurguladı.

Firmanın yaptığı araştırmalardan yeni tarayıcının adında "Microsoft" isminin geçme ihtimalinin yüksek olduğu anlaşılıyor.

Microsoft'un Internet Explorer adından uzaklaşmak istemesinin altında, web tarayıcısının senelerce süregelen kötü imajından kurtulmak var. Firma, tüm kampanyalara ve reklamlara rağmen IE6'yla dalga geçen reklamlara engel olamamıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Netscape Navigator'den şaşmıcan abi.

bomba gibi geliyor acaba ram tüketimi ne

ie6 sade ve iyi bir tarayıcı sadece eskidi ve günümüz alt yapısını desteklemiyor.

Peki bu spartan windows 7'ye de gelecek mi ?

@17 Mar 2015 17:01 Spartanın bazı özellikleri mesela güvenlik ve web sayfalarına uyum probşlemlerini gidermeye yönelik özellikleri Windows 7 de bulunan internet explorer tarayıcısına eklenecek. Spartan'ın kendi arama motoruyla birlikte Windows'ye gelmesi beklenmiyor.

@17 Mar 2015 17:01 ben geleceğini düşünüyorum ama siz en en iyisi win10 a geçin dhaa mantıklı kullanınca hak vereceksiniz 7 ye göre gerçekten daha güvenli ve stabil ve virüste bulaşmıyor

Microsoft One Browser der geçerler belki.

Slowly yada abuzer olsun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play