Microsoft'u sevindiren Windows 10 haberi!

Windows 10 kullanıcı sayısında, çok yakında büyük bir sıçrayış görürseniz şaşırmayın!

  • Levent Öztürk
Microsoft'u sevindiren Windows 10 haberi!

Bu yılın erken dönemlerinde Microsoft, Windows 10 ile çalışan cihaz sayısını açıklamıştı ve geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan işletim sisteminin 200 milyonu geçtiği söylenmişti. O sırada firma, 22 milyon olan kurumsal kullanıcıların "yüzde 76'dan fazlasının aktif Windows 10 pilotları" olduğunu söylemekteydi.

Bugün ise Windows 10'un kurumsal kullanım sayısı, ABD Savunma Bakanlığı'nın yeni işletim sistemine geçmesi ile beraber ciddi bir artış yaşadı. Bakanlığın şu anda Microsoft işletim sistemlerini kullanan bütün bölümleri, önümüzdeki 12 ay içerisinde Windows 10'a geçiş yapacak. Böylelikle sadece Windows 10 kullanımı artmayacak, 4 milyonun üzerinde cihaz da güncellenmiş olacak. Ayrıca Microsoft, bu açıklamanın yanı sıra dört Surface cihazının bakanlık kullanımı için sertifika aldığını da duyurdu.

Bakanlık görevlisi Terry Halvorsen, bu değişimin siber güvenliği geliştirmek, IT masrafını azaltmak ve IT işletim çevresini standartlaştırmak için önemli olduğunu söylüyor. Microsoft ise, bakanlığın bu devasa ve hızlı değişimin, Windows 10 için önemli bir güven oyu olduğunu belirtiyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yalan kimse 10 denen 4. millenium faciasını istemiyor...

ABD window u zaten ister.

Şirketler Windows kullanmaya devam etsin, hacklenince bilgiler sızınca ağlamak yok! Forever Linux.

bu yorumlardaki windows düşmanlığı ne anlamıyorum ki 10 gatyet güzel çalışıyor

Yakında herkes windows 10a geçecek.

yaşasın LINUX kardeşliği ;D

ios ve windows`ta bütün bilgileriniz anında nsa`ya iletiliyor, bazı arkadaşlar; benim bilgisayarıma girsin istediği gibi bilgilerimi alsın her yerde paylaşsın ne varki bunda diyerek bir teslimiyet içersindeler, ne var olduğunu ben söyleyeyim: bilgileriniz kullanılarak bir toplum profili oluşturuluyor. microsoft ve apple iflastan kurtarılıp üstüne bütün kişisel bilgisayar sektörüne darbe yapılarak koca milyar dolarlık sektörü microsoft ve apple`a hediye etmeyi boş yere yapmadılar!

@21 Şubat 2016 15:16 bilişim sektöründe firma sahibi gibi yazmışsın. sanki sektörde başka firma var da tercih eden yok. herkesin hertürlü bilgisini paylaşıyorlar. bunu sadece ABD değil Türkiye 'de yapıyor.

@22 Şubat 2016 13:50 kişisel bilgisayar sektörünün geçmişini bilmediğiniz ortada bu yüzden ne dediğimi anlamaya yaklaşamamışsınız bile. kişisel bilgisayar tarihini birçok kişiden çok daha iyi biliyorum ama ben kesinlikle bilgisayar sektöründe firma sahibi imişim izlenimi verecek şekilde yazmadım. yazdıklarımı karalamak için asılsız iddia çamuru atmanız hoş bir davranış değil. kişisel bilgisayar sektöründe dönen dolapları yazmamı, "sen uzman değilsin" mazeretiyle susturmaya çalışıyorsunuz.

her zaman için gerçek kalite ve her zaman için tabi ki Windows Ten...

@21 Şubat 2016 17:14 linux`a geçince windows`un kelimenin tam anlamıyla çöp olduğunu anladım. siz anca milleti soyulacak soğan gibi gören firmanın çöp ürünlerini övmeye devam edin!

Sanmam. Savunma bakanlığı windows kullanmaz.

Ya 4 aydır win 10 kullanıyorum 1 gün bile donma kafkasma yapmadı win 7 8 hepsini çarpıyo yorumları hiç kullanmıyor yada teknoloji den hoşlanmıyor. Linux dediğiniz sistem oyun desteği az adamlar linux e virüs bile yazmıyor kaale almıyor. Eğer Linux kullanıcı sayısı Microsoft'a yanaşamıyor bile.

Amd 6870 im var ekran görüntüsü yanıt vermeyi durduruyor sürekli. Philips 900nc webcamın sadece sesini tanıyor görüntüsünü tanımıyor. Geçin bu işleri ben 7 den memnunum :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost