Microsoft'un Vazgeçtiği "Akılsız Telefon"

Microsoft'un birkaç sene önce denediği ancak üretmekten vazgeçtiği "akılsız telefon" ilk kez göründü!

Microsoft'un Vazgeçtiği "Akılsız Telefon"

Microsoft 2014'te Nokia'nın cihazlar ve hizmetler bölümünü satın aldığında, Lumia telefonları Microsoft markasıyla üretmiş, akıllı olmayan telefonlar için Nokia markasını kullanmayı sürdürmüştü.

Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft, akıllı olmayan telefonlarda da kendi markasını kullanmayı düşünmüş. Windows Central'den Zac Bowden'ın eline geçen RM-1182, üzerindeki Microsoft logosunun yanında Windows 10 Mobile'ı andıran arayüzüyle dikkat çekiyor. Paylaşılan fotoğraflarda saydam kutucukları ve kişiselleştirilebilen arka planı görebiliyoruz.

Telefon, Microsoft'un Outlook Mail, Calendar ve OneNote gibi uygulamalarıyla geliyor. Rapora göre bu uygulamaların hiçbiri, telefonda şu an itibariyle çalışmıyor. İlginç bir detay, telefonun web tarayıcı olarak Opera'yı kullanması.

Nokia'nın birçok projesinin sonlandırıldığı, az sayıda cihazın gün yüzüne çıktığı biliniyor. Lumia 550, 650, 950 ve 950 XL, piyasada gördüğümüz telefonlardan bazıları.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yerinde bir karar olmuş. Piyasada çok daha iyi akılsız teşefon mevcutken ve NOKIA'yı bile ayakta tutamamışken böyle bir girişim gereksiz olurdu. Böyle telefonları yeni kurulan teknoloji şirketleri deneme amaçlı için üretmeli. Microsoft gibi büyük firmalar değil

gerçekten yazık oldu :/

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play