Milyon dolarlık Ferrari'nin sonu bilinmiyor!

Yalnızca 400 adet üretilen bu çok nadir spor otomobili kim, neden terk etmiş olabilir?

  • Zeynel A. Öztürk
Milyon dolarlık Ferrari'nin sonu bilinmiyor!

Yalnızca 400 adet üretilen Enzo Ferrari, otomobil tutkunlarının en çok sahip olmak istediği spor otomobillerden.

Üretimine 2002'de başlanan Enzo Ferrari yıllar içinde değerine değer kattı. Papa John Paul II'den kalan son Enzo, bir açık artırmada 6 milyon dolara satılmıştı.

Dubai'de polis denetimindeki bir park alanında bulunan, tozlar içindeki görüntüsünden uzun süredir dokunulmadığı anlaşılan Enzo ise görenleri şaşkına çeviriyor. Daha garip olansa otomobilin sahibinin henüz ortaya çıkmamış olması. Otomobilin 2011'de İngiliz sahibi tarafından parka terk edildiği ve bunun ardından araca polis tarafından el konulduğu söyleniyor.

Dubai kanunlarına göre belirli bir süreden uzun bekleyen otomobiller, genellikle satışa çıkarılıyor. Ancak belki yıllardır dokunulmadığı anlaşılan bu Enzo Ferrari'nin satılık olmadığı anlaşılıyor. Bunun nedeni ise aracın çalıntı olma ihtimali. Raporlara göre Interpol, aracın çalıntı olduğuna inanıyor.

Kir ve toz altında kalan otomobil dışardan pek iyi görünmese de, onun için endişe etmenize gerek yok. Araç, daha fazla hasar görmemesi için Ferrari tarafından kapalı bir alanda koruma altına alınmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Adam ölmüştür ne olacak. :)

Alan yoksa ben alirim

Ferrariyi görüyor musun kimsesiz kalmış arabalarına bile bakıyor :)

sahibi godoman arabın tekidir. ihtiyacı kalmamış demek ki.

Dubai'de yol kenarında toz içinde bırakılmış binlerce lüks araç var! Bilerek dokunmuyorlar zenginler diyarı imajı prestij söz konusu! Avrupa'nın hız tutkunlarına bu araçlar sahipleri tarafından ikram ediliyor, al istediğin süratle sür diye, onlarda Avrupa'da yol bomboştu şöyle sürdüm diye ballandırarak anlatıyorlar. Dubai petrol bitince biz ne halt ederiz diyen Arap zenginlerin kuma gömdüğü sahte cennettir, akılları sıra orayı zenginlerin çekim ve cazibe merkezi yapacaklardı ama bu plan tutmaz!!

O kadar zenginlerki bir bindiklerine bir daha binmiyorlar, yollarda Ferrariler, Porsche'ler, Masserati'ler, Lambourghini'ler sıra sıra toz halinde bırakılmış kimse dönüp yüzüne bakmıyor. Gerçek bu mu yoksa Dünya zenginlerine gelip burada mal mülk edinsinler bizde Türkiye gibi turizm geliri ile yaşarız diye yabancıya ayrı hukuk kendi vatandaşlarına ayrı hukuk uygulayan Dubai'nin yasal boşluğundan mı kaynaklanıyor? Zenginlerden umdukları yatırım ve ilgiyi bulamadılar paraları kuma gömdü yalelliler

Arkada da Porsche Cayanne var

Ferrari'den Allah razı olsun. Malına sahip çıkıyor adamlar :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost