Milyon dolarlık telefon görenleri şaşırtıyor!

Bir cebin fiyatını bir milyon dolara yükseltmek için sizce neler yapılabilir? İşte güzel bir örnek!

  • Gökay Özbudak
Elmaslar, safirler...
"İşte, arasın bir de mesaj çeksin yeter..."

Sizlere fiyatları dudak uçuklatan birçok telefon tasarımı haberi ulaştırdık ancak sanıyoruz ki hiçbiri bu kadar da pahalı değildi. Bu konuda oldukça üst tabakayı hedefleyen telefon tasarımcıları pahalılıkta adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Ancak Gresso, bu yarışı bir değil birkaç adım öteye götürdü ve tam 1 milyon dolarlık telefon tasarladı.

Telefonun özelliklerinden başka tabii ki dikkati çeken ilk şey telefonun yapıldığı maddeler. Etraftan bulabildiği en pahalı maddleri bir araya getiren Gresso, bu tasarım telefonda; siyah elmaslar, saf altın, elmasla kesilip şekillendirilmiş safir kristaller kullanmış. Bunlar yetmezmiş gibi telefona bir de 200 yıllık Afrika'dan gelen siyah ağacı da ahşap olarak eklemişler.

Yalnızca üç adet üretilen bu telefonu almak isteyip de kaçıranlar için de Gresso, daha ucuzundan, siyah elmaslardan ve safirlerden yoksun 20 bin dolarlık bir model daha hazırlamış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

İnanılmaz derecede zengin bile olsam alacağım son telefonlar bu tür olanlar... Ben teknoloji için para ödeyen biriyim. Elmaslar için değil.

elmas deyil performans onemli isterse kagittan olsun

Sen de yorum yaz