"Minecraft 2 hiç düşünülmedi bile"

Eğer siz de heyecanla Minecraft'ın ikinci sürümünü bekliyorsunuz, bu haber hoşunuza gitmeyecek!

"Minecraft 2 hiç düşünülmedi bile"

Microsoft, geçtiğimiz Kasım ayında 2.5 milyar dolar karşılığında Minecraft'ı ve arkasındaki İsveçli stüdyo Mojang'ı satın almıştı.

O andan itibaren firma, oyunu hem masaüstü hem de telefon platformlarında sunmakla kalmayıp, Telltale ile anlaşarak oyunun dünyasını temel alan bir de senaryolu oyun üretmeye koyulmuştu. Ancak bütün bu heyecan verici gelişimlerden sonra orijinal oyunun ikinci bir sürümünü bekleyenler, hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Xbox lideri Phil Spencer, yakın gelecekte Minecraft 2'nin çıkması ihtimalini "sıfır" olarak yorumlamıştı. Şimdiyse oyunun arkasındaki stüdyo olan Mojang da ikinci bir oyun üretilmeyeceğine dair açıklama yaptı. Şimdilik Minecraft 2 fikrinin bile konuşulmadığını belirten firma, yine de uzun bir süre sonra Minecraft 2 oyununun üretilebileceğini söyleyerek açık kapı bırakmayı ihmal etmedi. Ancak görünen, yakın gelecekte Minecraft 2 diye bir oyun olmayacak.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ne yani ? Minecraft'ın 2.0 sürümü hiç çıkmayacak mı ?

Peki minecraft 2.0 çıkacak mı ? Şuan ki 1.8.8.

Microsoft bu işin altından kalkamayacak niye aldın olm o zaman diye sorarlar adama

@10 Ağustos 2015 21:03 yatırım amaçlı alındı ve microsoft ödediği parayı çoktan çıkardı.

Bence adı bile saçma şimdiki sürümü güncelleyip dursunlar işte daha iyi.

Ne buluyorsunuz şu oyunda yahu tetrisin üç boyutlu hali gibi bir şey

@11 Ağustos 2015 19:26 senden daha güzel

Minecraft 2 çıkmaz çünkü minecraft "versiyonlu" bir oyun. örneğin minecraft 2 çıktı diyelim. yeni şeyler eklenir. bu 3,4,5 ... diye devam eder. ancak minecraft'ın 1.9 versiyonunda örneğin end dünyası çok gelişti falan. 2.0 versiyonu, 2.1,çıkarsa 2.1.1,2.1.2 ... diye uzun uzun gider. A tabi Minecraft 2 çıkarsa daha gerçekçi ve "java'sız, kasmayan" bir oyun yaparlar heralde.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir