Minecraft'ta çalışan telefon yaptılar!

Minecraft'ta ortaya çıkan yeni mucize: Greçekten çalışan bir akıllı telefon yaptılar!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Minecraft'ta çalışan telefon yaptılar! Yetenekli sanatçıların hünerlerini sergilediği Minecraft'ta çalışan bir akıllı telefon yaptılar!

Sanatçılardan oyunculara birçok kişinin yaratıcılığını sergilediği bir platform haline gelen Minecraft'ta sonunda bu da oldu. ABD'nin mobil sağlayıcılarından Verizon, Minecraft'ın en parlak sanatçılarından bir grupla birlikte çalışarak, oyun içerisinde çalışan bir telefon oluşturdu.

Minecraft, neredeyse istediğiniz her şeyi inşa etmenize olanak tanıyan birçok araç sunuyor. Ancak oyun içerisinden gerçek dünyayla iletişim kurma konusunda bazı kısıtlamalar bulunuyor. Verizon ise oyunda çalışan, metin mesajları ve MMS gönderebilen, web'de dolaşabilen, hatta videolu görüşmeler yapabilen bir akıllı telefon oluşturdu.

Oyundaki devasa telefonun ekranındaki görüntüler, tahmin edebileceğiniz üzere çok net değil, çünkü her zaman olduğu gibi telefonda da oyunun pikselli, büyük bloklu dokuları kullanılıyor.

Minecraft'ta benzer şeyler yapmak istiyorsanız, videoda gördüğünüz telefonun detaylarını GitHub sayfasında inceleyerek bilginizi geliştirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

oha lan bu ne hll olsun

yok artık keşke o telefonu bende yapabilsem:D

Sen de yorum yaz