Minimum uygulama fiyatı artık 0,59 TL!

Google Play'de artık alıştığınız fiyatlardan çok daha ucuzlarını göreceksiniz. Neden mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Google'ın minimum uygulama fiyatı artık 0,59 TL!

Google Play'in ücretli uygulamalar için getirdiği minimum 99 sent ücret sınırı, çoğu ülke için pahalıydı. Bunun farkında olan Google, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 17 ülke için minimum fiyatı düşürdü.

Minimum fiyatta yapılan değişiklikler, ülkeden ülkeye değişiyor. Örneğin en yüksek indirimi alan ülkeler arasındaki Türkiye'de 2 TL'lik minimum fiyat, bundan böyle 59 kuruş olacak. Bizimle beraber yüksek indirim alan diğer ülke olan Ukrayna'da minimum uygulama ücreti, 0,33 dolardan (8 UAH) 0,21 dolara (5 UAH) düşürüldü.

Tüm ülkeler arasında en az fiyat indirimi alan ülke ise minimum uygulama fiyatını yaklaşık 45 sente indiren Polonya oldu.

Uygulama geliştiricisi iseniz ve uygulamanızı daha uygun fiyatla satmak istiyorsanız, bu seçeneği Google Play'in Developer Console'u altında "Pricing & Distribution" veya "In-app Products" bölümlerinde bulabileceksiniz. Yapılan indirimlerin tam listesine Google'ın blog gönderisinden ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Google App Store koyun şunun adını da tam olsun :))))) 0.59? fiyat etiketine sahip uygulamalara biz iOS kullanıcıları alışığız App Store'den. Gerçekleri tarih yazar, tarihi Apple yazar.

@19 Kasım 2015 12:21 Sen önce "store" kelimesini okumayı öğren de sonra da laf at. Senin okuyuşun aynen şöyle: "App Storeden(Lütfen STORE diye okuyunuz)" Öncelikle "store" değil "stor" diye okunur. Yanlış anlamayın ne Android ne iOS kullanıyorum.

@19 Kasım 2015 12:21 Dostum bu neyin kafası ?

@ttbpc Hayattan soğuttun ulan beni!

@oguzhantemiz Bizim işimiz bu :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play