Minyatür şehre Google arabaları girerse!

Google Street View'ın her yere girebileceğini tahmin ederdik... Ama bunu biz bile tahmin edemedik!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Minyatür şehre Google arabaları girerse! Google'ın Almanya'daki minyatür şehir içerisinden kaydettiği Street View görüntüleri büyülüyor!

Minyatür hale getirilmiş bir şehrin içine Google'ın Street View arabalarını sokmanız elbette mümkün değil. Ancak küçük kameralar kullanarak müthiş görüntüler elde edebilirsiniz.

Almanya'nın Hamburg şehrindeki Miniatur Wunderland içerisinde 200 binin üzerinde minik insan ve 12 bin kilometreden uzun demiryolu bulunuyor. Knuffingen adlı şehir, Las Vegas, Grand Canyon, Hamburg hava alanı ve İsveç Alpleri'nin minyatür versiyonlarına bağlanıyor. Minyatür şehir içerisindeki her bir arabadan yol kenarındaki bariyerlere, her şey etkileyici derecede detaylı. Şehirde Google'ın harita arabalarının minyatür modelleri bile bulunuyor.

Alman harita şirketi Ubilabs ile beraber çalışan Google, minyatür şehrin görüntülerini kaydetmek için bir mini kamera geliştirdi. Küçük araçların üzerine takılan kameralar, Miniatur Wunderland'ın farklı yolları üzerinde dolaştırıldı. Sonuç olarak ortaya çok detaylı, diğerlerinden farklı görünmeyen bir Street View haritası çıktı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google'ın en sevdiğim yönlerinden biri teknolojiye böyle küçük sürprizler ve enteresan şeyler katması.

Google dışında yapılan minyatür şehirde de gerçekten çok emek var ama. Keşke benzeri uygulamalar dijital dünyaya da yansıtılabilse. Yani böyle canlı hissi verebilecek üç boyutlu haritalar olsa. ;0)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost