MixBit video servisi yarışa katılmaya hazır

YouTube'u kurup Google'a satan 2 dahi, şimdi MixBit isimli yeni hizmetleriyle karşınızda!

  • Cem Şancı
YouTube kurucuları tekrar video işinde...

Video uygulamaları arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Intagram ve Vine video blog konusunda birbiriyle yarışırken kullanıcılar da pratik ve hızlı video çekimi ve paylaşımı sağlayan uygulamalara büyük ilgi gösteriyor. İşte bu yeni süreçte, hiç beklenmeyen bir oyuncu da devreye girdi: MixBit

YouTube'un kurucularından Steve Chen ve Chad Hurley'in şirketi AVOS, YouTube'u Google'a 4 milyar dolara satarak elde ettikleri dev finansal güç sayesinde geliştiridikleri uygulamayı sonunda pazara çıkardılar. MixBit, henüz sadece Apple iOS sistemlerinde çalışıyor. 16 saniyelik video çekimine izin veren servis, bu 16 saniye içinde kısa video bloglar oluşturmaya izin veriyor. Android sürümü de Eylül ayı içinde yayında olacak uygulamaya şimdiden büyük ilgi oluştu.

MixBit, kullanıcılara kendi çektiği videoları, arkadaşlarının klipleri ile birleşitirme imkanı veriyor. Böylece arkadaşlar arasında, video klipleri üzerinden eğlenceli etkileşimler oluşabiliyor.Kullanıcılar 256 diğer klibi kendi videolarına ekleyebiliyorlar. Bu da neredeyse bir sinema filmi uzunluğunda yeni videolar oluşturmaya imkan veriyor. Dolayısıyla, MixBit'in yarattığı potansiyelin ucu bucağı görünmüyor. 

Uygulamada şimdilik her şey anonim. Videoları kimlerin çektiği ve yüklediği görünmüyor. Ayrıca videolara yorum yapma imkanı da bulunmuyor. Ancak geliştiriciler, bu özelliklerin yakında uygulamaya ekleneceğinin altını çiziyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ooo güzelmiş morukxd

Kezbanların 16 saniyelik tripleriyle dolar orası. :)

Benim pek ilgimi cekmedi whatsapp gibi sade seyler kullanicilari cekiyor boyle uzun seyler degil

@13 Ağu 2013 23:29 Whatsapp ?

Arkadaş neden android e yok sadece iphone

Youtube ile yarışamaz bile. Youtube'da artık çok fazla video var. Mesela ben amatör olarak kimya ile ilgilenen biriyim. Bir deneyin nasıl yapılcağını (ingilizce olarak) aradığımda youtube'da kolaylıkla bulabiliyorum. Ayrıca youtube ''ünlüleri'' denilen bir kültür doğdu. Türkiye'de bunlar pek yaygın değil ama inglizce ararsanız bulursunuz (PewDiePie, smosh, epic rap battles of history vs.)

bilim kültür vs den çok ergenlere uygun bişey olur zannedersem.

Sen de yorum yaz