MixRadio giderayak güzel bir jest yaptı!

Artık kapanma vakti gelen MixRadio'nun Android uygulamasında kullanıcıları bir süpriz bekliyor!

  • Cenk Atlı
MixRadio giderayak güzel bir jest yaptı!

Küresel müzik oynatma hizmeti MixRadio, artık yolun sonuna geldiğini duyurmasından beri neredeyse bir ay oldu. MixRadio'nun sahibi LINE tarafından yapılan bu şok edici açıklamada hizmetin birkaç hafta içeriisnde kapatılacağı belirtilmişti.

Verilen sürenin artık sonuna gelmiş bulunuyoruz. Fakat öyle görünüyor ki, MixRadio tamamen ortadan kaybolmadan önce kullanıcılarına bir jest yaparak şık bir veda yapacak.

Kullanımda olduğu süre boyunca inişli çıkışlı bir kariyere sahip olan hizmet aslında ilk olarak Nokia tarafından kullanıma sunulmuştu ve hatta o zamanlar Nokia Music olarak adlandırılıyordu. Firma daha sonra hizmetin "mix radio" seçeneğine de atıfta bulunarak bu adı MixRadio olarak değiştirdi. Nokia'nın cihaz ve hizmet birimleri Microsoft bünyesine geçtikten sonra MixRadio da artık Microsoft tarafından kontrol edilmeye başladı.

Nihayet LINE tarafından satın alınan MixRadio, halen yalnızca bir Windows Phone uygulaması olmayı sürdürdü. Hizmet ancak geçtiğimiz yaz iOS ve Android platformlarına de geldi. MixRadio'nun en dikkat çekici özelliğiylse kullanıcılarına çevrimdışı ortamda müzik dinleme olanağı sunan tek ücretsiz müzik oynatma servisi olmasıydı.

Geçtiğimiz ayın ortalarında birkaç hafta içinde kapatılacağı duyurulan servisin kullanıcıları da elbette bu haber karşısında şok oldular. Halihazırda özellikle iOS ve Windows Phone üzerinde servisin uygulamalarının halen çalıştığı görülüyor. Android uygulamasında ise MixRadio'nun kapandığını belirten bir mesajın yanında "Müziği başlat" ifadesinin yer aldığı bir buton süpriz bir biçimde kullanıcılara son bir mix sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu güzel hizmeti rezil eden Line batar inşallah. Hem Lumia'da Hem İphone'da hayranlıkla ve severek kullandığım bir servisti. Yazıklar olsun. Ömrün kısa olsun Line Corporation

Çok severek kullandığım bir uygulamaydı... Ahh NOKIA ahhh

Apple ın türkiye mağazasında bu uygulama yok.keşke haberleri biraz türkiyeye uyarlasanız

Severek kullandigim bir uygulamaydı. Lumia kullanmamın tek bahanesiydi. 1 senedir bizi oyalayan Windows Phone dan sonra bu veda hiç iyi olmadı. Sen de batarsın umarım Line... Shame on you Line Corp.

Çok üzüldüm mix radioya tıkladıgımda karşıma çıkan veda yazısı yıktı beni resmen kurulu bir düzeni bozmak bukadar kolaymı bu satırları yazarken bile mix radio açık durumda

Dün itibariyle kapatıldı. Artık MixRadio'yu göremeyeceğiz.

Bu uygulama sayesinde neler keşfetmiştim neler müzik dinlemek başka Bi anlam kazanmıştı çok yazık oldu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost