Mobil Chrome'a güvenlik takviyesi

Google'ın "minik" Chrome'a eklediği yeni özellikler, tarayıcıyı bir adım daha ileriye taşıyor!

Mobil Chrome'a güvenlik takviyesi

Google, Android için Chrome'un sandbox'unu güçlendiren yeni bir güncelleme yayınladı. Şirkete göre bu sayede kötü niyetli web siteleri tarayıcıyı etkilemeyecek. Ancak bu sandbox, sadece Android 4.1 kullanıcılarına sunulacak. Android 4.0 kullanıcıları sadece bu yayında yer alan güvenlik düzeltmelerinden ve bazı küçük özellik güncellemelerinden yararlanacak. Google, güvenlik sorunlarını bulan geliştiricilere 750 dolar ödedi.

Şirket yeni sandbox'ın "Android için Chrome'daki yenilikçi çoklu işlem mimarisi ve Android'in Kullanıcı Kimliğini (UID) izole edebilme teknolojisi sayesinde mümkün olduğunu" açıkladı.

Bu güvenlik düzeltmelerinin yanında güncelleme, Chrome'da YouTube videolarının çalışma mantığına da bazı değişiklikler getiriyor. Google'a göre YouTube video kontrolleri artık tam ekran modunda da çalışıyor ve video ekran kilitlendikten ve açıldıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam ediyor. Şirket aynı zamanda SwiftKey veya Swype gibi üçüncü parti şirketler tarafından geliştirilmiş veri giriş yöntemlerinin artık Chrome'da daha iyi çalıştığını belirtiyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

hiç heves etmemiştim ama s3e chrome kurma vakti geldi:)

flash disinda kullanimi cok rahat bir tarayici... yasasin s3

o değilde niye kendi sistemini yavaşlatıyor abi.

OPERA :D Candır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir