Mobil cihazlarda 1080p devri başlıyor!

iPhone 4'ün retina ekranına karşılık çıkacak bu ekranlar, yüksek çözünürlüğe yeni boyut kazandırıyor

  • Gökay Özbudak

iPhone 4'ün inç başına 326 piksel sığdırabilen ekranı gözlerinizi kamaştırıyorsa bu yeni ekranlar için hazır olun. Ortus Technology'nin ürettiği bu ekranlar 4.8 inç ve 1920 x 1080 çözünürlük veriyor. Yani 1080p filmleri, dizileri seyredip oyunları da rahatça oyanyabileceğiniz bir ekran.

İnç başına 458 piksel sığdıran bu ekranların boyutu ise kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. 4.8 inçlik yani neredeyse 5 inçlik bir ekran akıllı telefonlar için oldukça büyükken tablet için de pek ufak kalıyor.

Hangi platformda çıkarsa çıksın bu ekranlar piyasada olduğunda, mobil cihazlarda netlik yeni bir boyut kazanacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yilda 300 milyondan fazla tasinabilir aygitin satildigini dusunursek ne kadar karli bir yatirim oldugunu anlasilir ama bizim dunya markasi sirketlerimizin aklina bu tarz yatirim yapipda bir kac yil sonra pastadan pay almak akillarina gelmez. Yalnizca parcalari birlestirerek(foxconn gibi) dunya markasi olunmuyor. Gidip HTC'ye baksinlar birseyler ogrensinler sonra surekli agliyorlar vergiler yuksek diye surekli vergi indirimi aliyorlar.

o kadar küçük cihazlara bu kadar fazla pixel sığdırmak çok gereksiz bence iphoneun ekranı yeterli fazlasında durum pek değişmez (anca mercekle incelerseniz farkı anlayabilirsiniz, mercekle film izleyebilirmisiniz bbilemem)

Bir kac yil once cikmisti,
Guc tuketimi LCD yapisi ile cok fazlayken, oLED teknolojisi ( LED aydinlatma degil ) cok pahali.
Sonuc:
Uzak ihtimal.

Arkadaş 4 inçte bırakın akıllı telefonları, daha büyük ekran isteyen gitsin tablet pc alsın.
Galaxy s kullanmış biri olarak 4 inç ideal diyorum.

5 inç çok fazla 4 inç normal ama 5 i kot pantolona nasıl koyucaz bunuda dusunsunler bence

Sen de yorum yaz