2008 Nokia Mobil Film Yarışması başladı

Nokia, Pangea gününü desteklemek amacıyla herkesi 2008 Nokia Mobil Film yarışmasına bekliyor.

Pangea Day etkinliğine katılma olanağı

Pangea Day etkinliğine katılma olanağı

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: "Bu yarışma, dünya çapında herkese küresel Pangea Day etkinliğine katılma olanağı sunmanın yanı sıra, tümleşik (converged) cihazların ve servislerin farklı kültürlerden insanları nasıl bir araya getirebileceğini gösteriyor. Kullanıcıların mobil cihazlar ve Share on Ovi gibi mobil servisler üzerinden görüntü ve video paylaşımına artan ilgisi ile yaratıcılığı teşvik edebileceğimize inanıyoruz."

İnternet üzerinden yapılacak oylama ile belirlenecek beş finalist, etkinliğe katılmak üzere Los Angeles'a uçacak. Jehane Noujaim ve Dave Stewart'ın da içinde olduğu profesyonel hakem kurulu, etkinlikten önce videoları izleyerek kazanan yarışmacıyı belirleyecek. Pangea Day sırasında açıklanacak olan yarışmanın birincisi, Los Angeles seyahatinin yanı sıra prodüksiyon bütçesini de içeren mobil film çekme seyahati kazanacak.

17 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışmaya katılacak videoların, en fazla iki dakika ve aşağıdaki temalardan biriyle ilgili olması gerekiyor:
- Bir iyilik örneği
- Size ilham veren herhangi bir kişi
- Günün en iyi kısmı
- Sizi güldüren herhangi bir şey

10 Mayıs günü, hemen hemen her kıtadaki Pangea Day etkinlik noktaları, canlı olarak bağlanacak. Nokia ve TED tarafından organize edilen kısa filmler, misafir konuşmacılar ve müzik dünyasından özel misafirlerin katılımıyla dört saat sürecek olan Pangea Day, tüm dünyada canlı olarak yayınlanacak. Dileyen herkes, bu adresteki Pangea Day Dostları web sitesinden kayıt olarak kendi Pangea Day etkinliğine ev sahipliği yapabilecek ya da yerel bir etkinliğe katılabilecek.

Pangea Day ve 2008 Nokia Mobil Film Yarışması hakkında daha fazla bilgi için pangaeday adresi ziyaret edilebilir.

Bilgi için
Nokia - 0212 337 17 17

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Pangea Day etkinliğine katılma olanağı
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir