Mobil iletişimin yeni yolu WeChat Türkiye'de

Son zamanlarda giderek daha popüler hale gelen WeChat, artık Türkiye'ye de hizmet veriyor!

Mobil iletişimin yeni yolu WeChat Türkiye'de

Aynı anda hem iletişim kurmanıza hem diğerleri ile temasta kalmanıza hem yeni insanlar ile tanışmanıza hem de eğlenmenize imkan veren ve sadece bir tık uzağınızda bulunan bir uygulamaya sahip olmaya ne dersiniz? Tüm bunları gerçekleştirmenin en iyi yolu olan ve aynı zamanda ses, video, fotoğraf ve metin iletileri gönderimini de destekleyen yeni ve güçlü mobil iletişim aracı WeChat, nihayet Türkiye'ye geldi. 2011'de tanıtıldığından bu yana geçen iki senede dünya çapında 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan WeChat, mobil iletişimde yeni yollar açıyor.

Tüm önemli akıllı telefonlarda, 17 farklı dilde kullanılabilen mobil sosyal iletişim uygulaması

iOS/Android/Windows/Blackberry OS işletim sistemlerinde 17 farklı dilde kullanılabilen bir mobil sosyal iletişim uygulaması olan WeChat, aralarında sesli/görüntülü sohbet, yazılı mesajlaşma, grup sohbeti, "Moments – Anlar" (sosyal), "Look Around - Etrafa Bak", "Shake – Salla" ve diğer birçok yaratıcı işlevin de bulunduğu çok sayıdaki özelliği sayesinde kullanıcılara dostları, aileleri ve diğerleri ile temasa geçmenin ücretsiz ve devrimci bir yolunu sunuyor. WeChat, dünya çapında bir mobil iletişim aracı olmanın da ötesinde Moda ve Aşk'ı da temsil ettiğini diğer ülkelerde daha şimdiden kanıtladı.

Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor

Ücretsiz olan uygulamanın indirilmesi, kurulumu ve kullanımı da çok kolay. Kullanıcılar, Facebook hesapları ile WeChat'e girebildikleri gibi cep telefonu numaraları ile de kayıt yaptırabiliyor.

Her kanala, tek bir platformdan erişim sağlayın

İstediğiniz her kanala, tek bir platformdan erişim sağlayın

Mobil iletişimdeki mevcut sınırlamalar, insanların geniş bir sosyal iletişim ve içerik paylaşım platformları yelpazesine erişmek için çok sayıda uygulama kullanmasını da gerekli hale getirdi. WeChat ise kullanıcılarına tüm bu özelliklere ve çok daha fazlasına tek bir platform üzerinden erişim sağlayarak, kullanıcılara hem diğerleri ile iletişime geçme hem de tamamen zenginleştirici bir deneyimden faydalanma imkanını sunuyor.

Mesajlaşma WeChat ile artık çok daha heyecan verici

Ücretsiz olarak sunduğu hareketli ifadeler (emoticon) sayesinde muhtemel her türlü his ve duyguyu eğlenceli ve basit bir şekilde sohbete yansıtmayı da mümkün kılan WeChat mobil mesajlaşmayı da heyecan verici hale getiriyor. Mevcut geniş ifade yelpazesinin yeterli olmaması halinde ise WeChat kullanıcıların kendi ifadelerini istedikleri görüntüleri kullanarak tam olarak kişiselleştirmesine de imkan vererek özgürlük sağlıyor.

Yeni arkadaşlar edinmek için etrafa bak

WeChat, konuşmanın da ötesine giderek insanların 1000 metre yakınındaki herkesle temasa geçip içerik paylaşabileceği, yeni arkadaşlar edinebileceği eksiksiz sosyal ağ sunuyor. "Look Around - Etrafa Bak" seçeneği yakında bulunan ve yeni insanlar ile buluşmak isteyen kişileri arıyor.

Anlar, WeChat'in en göze çarpan özelliği

"Moments – Anlar", WeChat'in, kullanıcıların hep temas içinde kalmasını sağlayan sosyal ağı. Kullanıcılar, bu eksiksiz sitede diğerlerinin de görmesi için fotoğraf yükleyebiliyor, mevcut durumlarını yazabiliyor ve bulundukları yeri işaretleyebiliyor. WeChat'in bu özelliği ile fotoğraflarını paylaşabiliyor, diğerlerinin fotoğraflarını beğenebiliyor ve yorumlar yazabiliyor. Üstelik, kullanıcılar çevrimiçinde bilgisayarlar üzerinde de kullanılabilen WeChat'e kişisel bilgisayarlarından da bağlanabiliyor.

Daha fazla bilgi için http://www.wechat.com/tr/ adresine bağlanın.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Popüler de olsa en iyisi bu. Whatsapp,viber, skype hepsini geçer bunların. Facebook entegrasyonu mükemmel oldu

kaç aydır var zaten yenimi fark ettiniz

Millette de bi' MessageMe furyası aldı başını gitti. Böyle uygulamalar varken neden MessageMe popüler olur anlamıyorum ki.

arkadaşlar whatsapp ayrı wechat ayrı aynı değil wechat 1 sene önce kullandı çok güzel oldu

3 aydır kullanıyorum chip.

Whatsapp-WeChat-viber birlesse super olurdu aslinda

Lumia 820 kullanıcıyım. Nasıl tüm akıllı telefonlarda 17 farklı dilde çalışıyormuş, bende 4 tane gösteriyor, içlerinde Türkçe yok!

Yalan haber bu ya windows phone için Türkçe dil desteği yok!

nokia e72 ye yükledim ama türkçe dil seneçeneği yok.nasıl yapabilirim

@10 Nis 2013 10:40 bendede aynı sorun var

men telefonuma indire bilmedim axi

men telefonuma indire bilmedim axi

men telefonuma indire bilmedim axi

men telefonuma indire bilmedim axi

Wechat abonelik iptali nasil oluyor? Bir turlu bulamiyorum.

Wechat geçmiş yazişmalarima ulaşmam mümkün mü?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir