Mobil İnternet Kullanıcılarına Kötü Haber!

Turkcell'in açıkladığı yeni "internet paylaşımı" kararı, kullanıcılar için yeni bir ücret anlamına geliyor. Vodafone ise...

Mobil İnternet Kullanıcılarına Kötü Haber!

Eğer bir Turkcell abonesiyseniz ve telefonunuzun mobil internetini, hotspot özelliği yardımıyla diğer cihazlara dağıtıyorsanız, siz çok kötü bir haberimiz var. 15 Ocak tarihi itibarı ile Turkcell, bu özelliği kullananlardan 9TL ek ücret alacağını açıkladı.

Kullanıcılara fatura dönemi başında 2GB internet tanımlanacak ve internet dağıtımı için 9TL ücret talep edilecek.

Vodafone cephesinden gelen haberler ise daha iyi. Şirket, hotspot yoluyla mobil internet paylaşımından ücret almayacaklarını duyurdu.

Bahsi geçen ücretlendirme uygulaması, bazı yabancı ülkelerdeki bazı operatörler tarafından bir süredir uygulanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Turkcell önce hizmet vermeden fatura kestiği insanların hakkını geri ödesin de ondan sonra hotspot parası istesin.. Normaldir.. Bir ülkede özel sektör bu kadar başı boş, devlet denetiminden yoksun bırakılırsa halkın tepesine binmek için herşeyi yapar.. Kendi elimizle attığımız oyların faturasını ödüyoruz, gsm şirketlerinin faturalarını değil..

Turkcell başka sorunlar yokmuş gibi yeni sorunlar çıkarıyor. Madem güvenli internet peşindesin ek 2gb 9 tl nedir?

Ciddi müşteri kaybı yaşayacakları çok açık. Kişiler gittikleri yerde dizüstü bilgisayarı için bunu açıp işini görmek zorunda kaldıkları için bunu kullanıyorlar. Telefonda parasını ödediği internete ek internet ücreti ödemek çok mantıklı gelmiyor. Örnek olarak ben ikinci bir hat alıp interneti turkcell den kapatmayı düşünüyor diğer telefonumdan açmayı planlıyorum.

bu haber güncellense iyi olur,turkcell bu konuda geri adım attığını açıkladı.....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play