Mobilde "otomatik yenileme" düzene giriyor!

Enuygun.com, GSM operatörünüzden gelen SMS'leri okumanın önemine dikkat çekti. İşte önemli noktalar.

Betül Sungurlu'nun açıklamaları

Betül Sungurlu'nun açıklamaları

Enuygun.com Baş Analisti Betül Sungurlu, bilgilendirmenin yalnızca bunlarla da sınırlı kalmayacağını belirtiyor:"Aboneden herhangi bir tepki alınmasa bile, söz konusu tarife harici aboneliğin yenilenmesinin ardından 'yenileme işleminin tamamlandığı ve aboneliğin ücreti' konusunda yeni bir mesaj daha gönderilecek. Abone iptal talep etmişse bu kez de iptal işlemini takiben iptalin gerçekleştiğine dair bir bilgilendirme mesajı gönderilecek. Enuygun.com olarak tüketicinin faydasına olacak her türlü gelişmeyi yakından izliyoruz. GSM tarifelerinde fiyat karşılaştırma servisimize ilave olarak, aboneye ek maliyet getirebilecek konulara da değiniyoruz. Amacımız www.enuygun.com adresinden hizmet alan kişilerin konuya tüm detayları ile hâkim olabilmesi."

Mobil iletişimde tüketici haklarını korumaya yönelik bu yeni düzenleme ile Şubat 2011'dan itibaren aboneler her türlü otomatik yenileme konusunda bilgi sahibi olacak.

2011 Şubat ayından itibaren operatörünüzden gelen mesajları silmeden önce mutlaka okuyun! Okumazsanız eski aboneliğiniz siz yine farkına varmadan yenilenebilir!

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Betül Sungurlu'nun açıklamaları
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir