Modern arayüzlü Firefox yine ertelendi!

Tüm Firefox kullanıcılarının merakla beklediği özel sürüm, yine kimseyi şaşırtmadı ve...

  • Zeynel A. Öztürk
Modern arayüzlü Firefox yine ertelendi!

Firefox'un fazlasıyla geciken Windows 8 uygulaması, Mozilla'dan gelen yeni habere göre daha da gecikecek. Web tarayıcısı planını gözden geçiren şirket, onu Firefox 28'le beraber 18 Mart'ta yayınlamaya karar verdi.

Böylece Firefox 27'yle beraber beta aşamasını terk etmesi beklenen Windows 8'in Modern arayüzüne uygun Firefox'un çıkışı Mozilla Wiki'ye göre bir kez daha ertelenmiş oldu. Mozilla'nın Modern arayüze özel Firefox planları ilk kez yaklaşık iki yıl önce, Şubat 2012'de ortaya çıkmıştı.

Web tarayıcısı Aurora kanalına Eylül ayında girmişti, ancak Mozilla'nın 18 Aralık'taki toplantı notlarına göre herkese açık kanala aktarılmadan önce giderilmesi gereken birkaç hatası vardı.

Bu arada Mozilla, tatil nedeniyle tüm Firefox'ların çıkış tarihlerini 2 hafta ertelediğini açıkladı. Bu nedenle 21 Ocak'ta yayınlanması beklenen Firefox, 4 Şubat'ta yayınlanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

firifox 26 berbat sürekli kapanıp yeniden açılıyor kaldırıp yeniden kurdum ama hala düzelmedi gitgide can sıkmaya başladı eski kalitesinden eser kalmadı

@03 Oca 2014 10:40 Acaba neden bende hiç kapanmıyor !

@03 Oca 2014 12:58 Bende de kapanmıyor. Ama Firefox çok sorunlu bir tarayıcı. Bir kere açınca belli bir zaman geçtikçe çok değil 1 dakika falan sonya yanıt vermiyor ve 5 saniye de toparlıyor. Sonra bir daha olmuyor. Fakat bu sefer de durmadan Flash Player çökmeleri ile karşılaşıyorum. Umarım yeni sürümlerinde artık adam gibi toparlarlar tarayıcıyı.

@03 Oca 2014 14:21 26.'cı sürümde bu söylediklerinizin hiç birini henüz yaşamadım :)

facebook 8.1 ile gelecek demişti firefox'ta 8.2 ile getirir artık :)

Sanki yeni bir tarayıcı yapacaklar ya altı üstü bir arayüzü uyumluluk düzenlemesi yapacaklar.

Gelmese de olur...

@03 Oca 2014 11:06 Çok doğru. Zaten göz zevki olan hiç bir kullanıcı Windows 8'e geçmiyor !

Windows 8 uygulamalarını zaten kimse kullanmazken Firefox`u iğnelemeye gerek yok. Ayrıca hem Android hemde Windows 64-bit desteğini denediğim Firefox Nightly 29a.1 bomba gibi bir Firefox`un ayak sesleri gibi :-) http://nightly.mozilla.org/

@Max_Real Qnx öyle diyosunda Microsoft surface 1 ve 2 Windows RT kullaniyor ve bu durumda bi işletim sistemi internet üzerinden program indiremiyor mecburen mağaza'dan indirmek zorunda (Surface 1 var bende ordan biliyorum ;) )

günaydın, keşke biraz daha geç yapsalardı windows 10da felan çıksaydı iyi olurdu.

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-trunk/firefox-29.0a1.en-US.win64-x86_64.installer.exe

bunda windows 8 tepkisi seziyorum

sistemde sorun vardır ya da format vakti...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost