"Modern uygarlığın kodu çözüldü"

Modern uygarlığın temeli olan gizli kodu çözdüğünü iddia eden profesör ve ilginç iddiası burada...

  • Ali Güngör
Gizli kodu çözdüğünü iddia ediyor
Platon döneminde dine gölge düşürmenin bedeli ağırdı

Bilişim teknolojileri konusunda tecrübeli olan ve bilimsel felsefe profesörlüğü sürdüren Dr. Jay Kennedy, bütün modern uygarlığın temeli olan gizli kodu çözdüğünü söyledi.

Antik Yunan'da, çok Tanrıcı rahiplerden gizlenen bir inanışın, Platon'un eserlerinde matematik bir kod olarak yer aldığını belirten profesör, bu formülün çözümünün batı düşüncesinin doğum tarihini değiştireceğini belirtti.

Gizli bir müzikal matematik kod bulan Manchester Üniversitesi hocası, bu kodun modern çağın popüler din-bilim savaşına noktayı koyabileceğini belirtiyor.

Platon'un işlerinin hesaplı müzik eserleri olarak kod taşımasının o dönem için Platon'un radikal fikrini ifade etme şekli olduğunu belirten profesör, bu fikrin "Evren Olimpus Tanrıları tarafından değil, matematik ve bilimsel kanunlar tarafından yönetilir" demek olduğunu aktarıyor. O dönem bilimsel düşünce dine gölge düşürdüğü için düşüncelerini inkar etmeyenler idam ediliyordu, işte şifrenin sebebi de bu. Şimdi bu konuda akademik tartışmalar ve bulunduğu iddia edilen müzik kodları üzerinde de matematik sağlamalar yapılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

way be helal olsun adamlar uzaya dolmus cekıo bız hala

aman sakın!! sınavda sorarlar

neye göre hangi kanuna göre koyuluyor bu kodlar ? uydurmami desek yoksa?
XD

iyi Vallaha... 2 beste de ben yapayım, göndereyim... hatta biraz da bizim bu Türk müziklerinden de gönderelim, bizim uygarlığımızı da çözsünler...

saygılar...

adam kafayı üşütmüş

inancın baskısı her zaman üstün gelmiştir, çünkü inanca tabi olmak nitelik gerektirmez, arayış ve ispat zaten sevilmeyen gerçeklerdir. bilimsel olmak yüksek nitelik ve çaba gerektirir, bu da azınlıkta bırakır. bilim arayış ve ispatla çalışır, niteliksizlere hiyerarşik üstünlük fırsatı tanımaz. oysa inanç sistemlerinde yükselmenin yolu sistemi abartmak, aşırı sahiplenmek, kafa karıştırmak ve baskı kurmaktır.

Koskoca prof, yaşam kodunu yeni mi çözmüş, peh, gelseydi ben ona öğretirdim.

<hayat> (o_o) </hayat>

İyi de zaten her şey Matematik vb. hesaplamalarla işlemiyor mu...

Dinde hoşgörü ve bilimsel ispat yoktur.

Binlerce yıl evvel müzik eserlerini yapanlar eserin içine bilimsel veriler gizlediğini mi iddia ediyormuş ? :)))) muhahahaa vede zuhahaha!

Bence de adam kafayı yemiş.

Antik yunan denilen ilkel medeniyeti araştıra araştıra kafayı bozmuş.Bir de modern medeniyetin temeli demesi ayrıca çok komik.

Araştırma sonucunda sandıkları gibi hiç de ileri bir medeniyet olmadığını, tamamen boş bir medeniyet olduğunu anlayınca hayal kırıklığına uğramış, bu durumdan kurtarıp antik yunan denen şeyi yeniden yüceltmek amacıyla yeni bir hikaye uydurmuş.

Aynı araştırmayı çok daha eski başka medeniyetlerin eserleri üzerinde yapsa gene aynı sonucu bulacaktır hatta daha ileri medeniyetlere rastlayacak, bunlara da çok ileri olağanüstü uzaylı bir medeniyetin dünyayı ziyareti sırasında bıraktıklarını iddia eder kesin :))))

Matematik böyle birşey işte, istenirse herşeyden "gizli" bir formül çıkarılabilir.

Daha geçen günlerde burada verilen bir haberde bisiklet kullanmanın matematiksel formulunu çıkardıkları söyleniyordu.

Bisikleti icat eden ilk insanın vede bunu bugün üreten ve de kullanan hiç kimsenin bugüne kadar bu formülü bilerek bisiklet üretiklerini yada kullandıklarını sanmıyorum.

<Bence de adam kafayı yemiş.>
medeniyet veya modernlik 4 çekirdekli işlemciye sahip olmak değildir.
her çağda modernizm de gericilik vardır.
modernlik yaşamı gelecek zaman üzerine kurmaktır. geçmişin efsane ve yalanlarına bel bağlamak ve tutucu yaşamak değildir.
inanç sistemleri modernize olamayan düşük kapasiteli çoğunluğun kamplaştıkları, kendilerine yer bularak tatmin oldukları tembellik sistemleridir.
yani asimetrik bir dalga ilerlemesi vardır. geri alan daha büyüktür ve inanç sistemlerine teslim olarak modernleşmeyi gereksiz bularak, zorunlu kaldıkları oranda modenizmi takip ederek yaşar ve ölürler. azınlık ön bölge ise o artçı(gerici) bölgeyi sürekli ileri taşımak zorunda kalır. öncü olmanın zorluklarına katlanır. bazen katledilirler, bazen dışlanırlar, bazen görmezden gelirler.
bilgileri kodlamak ve gelecekteki kendi gibi zeki insanlara gerçek bilgileri aktarmak çok yaygındır.
alaycı yaklaşımlarda bulunanlar dalganın kuyruk kesimini oluşturur.

Konuya kısaca değinmek gerekirse daha doğrusu yorumlara bir cevap vermek istiyorum.

Şimdi hıristiyanlıkta dahil eski dinler kitapları olanlar ve olmayan dinler dönemin din adamları tarafından değiştirilmiştir (islamiyet hariç islamiyette ise kitabımız değiştirilmemiş ancak cahiller tarafından hurafeler çıkarılmıştır). Bu din adamları ozamanlarda toplumun en üst kesimini temsil ediyorlardı ve dinleri genelde kendi işlerine gelecek şekilde değiştiriyorlardı. Eğer biraz tarihe dönersek dünyanın yuvarlak olduğu kabul edilmedi çünkü zamanın din adamları işte dünya düzdür gibi bilgileri yayıp kabul etmişlerdi bu yüzden sonradan dünyanın yuvarlak olduğunu kabul etmek kendilerinin de yalancı olduğunu kabul etmek ile aynıydı.

Gelelim dinimize bizim dinimiz adam gibi okunup yorumlanır ise bilimi destekler ve bilimde islamı destekler aslında islamiyet geldikten sonra birçok okul açılmış okuma yazma bilen kişi sayısı artmış astronomi ve matematik alanında ilerlemeler kaydedilmiş peygamber efendimiz de dahil daha sonraki aklı başında din adamları bunu devam etmişlerdir. Zamanın ilim admalarının dünyaya verdiği eserler de vardır. Buda aslında islamiyeti destekleyen birşey matematik formülü oması için belli bir düzenin olması gerek Allah C.C de evrenin kusursuz bir düzen ve formül içinde yaratmıştır. Bunun matematiksel yada herne olursa olsun doğrulanması islamı destekler insanlöarın bunları anlaması zaman alıcak nede olsa zamanla keşfediyoruz.

Son olarak bilip bilmeden yorum yapmayın elinizin altında türlü olanaklar var bunlardan en büyüğü internet araştırın biraz müslümanlar bilime ne gibi katkı sağlamışlar bilim müslamnalara ne gibi katkı sağlamış vb. peygamber efendimizin bile hadisleri mevcut araştırıp okuyalım öyle yorum yapalım.

lütfen inanç sistemleri adı altında İSLAMİYET' i kötüleyici ve cahillik içeren yorumlar yazarak, kendinizi küçük düşürmeyin...

idrak + anlamak + görmek + olmak... bunların hepsi YÜCE KİTABIMIZDA VAR...!!! ilimi destekleyen dinimizi bilmeden, inanç sstemi adı altında cahil, cüheyla yorumlarınızla, inançlı insanlara hakaret etmeyiniz...

saygılarımla...!!!

Sen de yorum yaz