Monster Notebook Kullanıcılarına ESET Koruması

Yüksek performanslı oyun bilgisayarlarının önde gelen markası Monster Notebook; hız, performans ve dijital güvenliği bir arada sunuyor.

Monster Notebook kullanıcılarına ESET koruması

Türkiye'nin en çok tercih edilen oyun bilgisayarlarından Monster Notebook ve Türkiye'nin en çok tercih edilen antivirüs markası ESET, daha güvenli oyun keyfi için önemli bir iş birliğine imza attılar.

Üç ay ücretsiz sonra yüzde 30 indirimli tam lisans fırsatı

Monster Notebook satın alan herkes, üç ay boyunca ESET Internet Security antivirüs yazılımını ücretsiz olarak kullanabilecek. Üç aylık kullanım sonrasında ise 1 yıllık tam lisans, sadece Monster sahiplerine özel yüzde 30 indirimli olarak sunulacak. Şubat ayında başlayan bu kampanya, 2018 yılı sonuna kadar devam edecek.

Oyun modu nedir?

ESET Internet Security, geniş koruma özellikleri içinde oyun modu da barındırıyor. Oyun veya oyuncu modu (Gamer Mode), dijital korumanın devam etmesi ancak antivirüs programının kendisini rahatsız etmemesini isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir çözüm. Oyun modu aktive edildiğinde virüs ve güvenlik duvarı uyarıları da dâhil tüm uyarılar kapatılıyor ve sistem kaynağı kullanımını minimuma düşürülüyor. Antivirüs güncellemeleri, Gamer Mode aktif olduğu sürece indirilmiyor. Oyun modu belirli bir süre boyunca veya bir oyunun tam ekranda çalıştırılmasıyla otomatik olarak aktive edilebiliyor.

Oyuncuların kaygılarını gideriyor

Dünyada 2 milyar, Türkiye'de ise 30 milyon kişinin dijital oyun oynadığını belirten ESET Türkiye Dağıtıcı Kanal ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü, "Çok büyük bir kitle oyun oynuyor. Doğal olarak siber suçlular, bu alanı kendi faydalarına çevirecek pek çok yaratıcı hamle yapıyor. Ne yazık ki, oyuncuların önemli bir bölümü, oyun performansını düşürdüğünü belirterek, antivirüs yazılımları devre dışı bırakıyor ve böylece tehditlere açık hale geliyor. Oysa ESET'in oyun modu, oyuncuların genellikle 'bilgisayarı kasıyor' şeklinde ifade ettiği performans kayıplarının önüne geçiyor. Monster Notebook ile yaptığımız işbirliği bu nedenle bizim için büyük önem taşıyor. Monster'ı tercih edenler, hızlı bir oyun bilgisayarına sahip olmanın avantajını yaşarken, aynı zamanda sayıları 650 milyon adeti geçen zararlı yazılımlara karşı ESET güvencesiyle korunma imkanına da kavuşmuş olacaklar" diye konuştu.

Kusursuz oyun deneyimi için güvenlik önemli

Monster Notebook Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü ise şunları söyledi: "Monster Notebook olarak oyun tutkunlarına kusursuz oyun ve performans deneyimi sunmak istiyoruz. Tüm dünyada artan online tehditlere karşı kullanıcılarımızı korumak da, bu kusursuzluk anlayışımızın bir uzantısı. Bu bağlamda hem bilgisayarların yüksek performansını düşürmeyen hem de güvenliği üst düzeyde sağlayan ESET'in yazılımlarını kullanıcılarımıza sunmayı tercih ettik. 2018 yılı sonuna kadar Monster Notebooklar'ı tercih eden kullanıcılarımıza vereceğimiz ESET Internet Security yazılımı, oyun heyecanının daha güvenli yaşanmasına katkıda bulunacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Comodo varken hiçbir güvenlik yazılımı ile işim olmaz:) Comodo ile bir anlaşmamız olsa, öyle güvenlik yazılımları ve hizmetleri üretirim ki diğer şirketler iflas eder. Comodo tam istediğim gibi bir partner. Ayrıca bugün hazırladığım format, tskill ve del komutlarını içeren birkaç vbs ve bat virüsü denedim işlemiyor. Ne yaptıysam olmadı! Comodo IS mükemmel bir yazılım! Comodo'yu seviyorum. Harika bir ücretli CIS projem var. Best of best ama ne yazık ki biraraya gelemiyoruz. Belki başka bir gün...

Sen de yorum yaz