Moto X'in işlevi tüm Android'lere gelebilir!

Moto X'i diğer ceplerden ayıran önemli özellik, yakında tüm Android'li telefonlara gelebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Moto X'e özel işlev, tüm Android'lere gelebilir!

Moto X'i diğer Android'li telefonlardan farklı yapan, en ilginç işlevlerinden bir tanesi, onu istediğiniz zaman "OK, Google" diyerek uyandırabilmeniz ve sesli komutlar verebilmeniz.

Moto X, bu işlevi sunabilmek için sizi ekranı kapalıyken bile sürekli olarak dinleyen bir sisteme sahip. Android Police'in yeni bir raporuna göreyse bu işlev, yakında Android'li tüm telefonlara gelecek. Motorola'nın Google'dan ayrılıp Lenovo'ya geçtiğini düşündüğümüzde, Google'ın bu hamlesi kulağa oldukça anlamlı geliyor.

Rapora göre Google, "sürekli dinleme" işlevini Android'e eklemekle meşgul, ancak işlev kullanıma ilk sunulduğunda cihazınızın şarjda olması gerekebilir. Rapora göre pil kullanımının optimize edilmesiyle bu ihtiyaç ortadan kalkabilecek.

İşlevin Android'li telefonlarımıza gelmesi halinde, ona dokunamadığımız zamanlarda, örneğin otomobil sürerken veya bisiklete binerken sesimizi kullanarak komut verebileceğiz. Örneğin Google Now'a havanın nasıl olduğunu sorup, sadece görüntülü değil, aynı zamanda sesli bir cevap alabileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Zaten var google arama ayarlarından dili İngilizce yaparsanız ok google komutu çalışıyor

bizi daha güzel dinleyecekler vay be ...kimsede çıkıp gizlilikden bahsetmiyor sanki çok güzel bir özellik ..

google zaten herşeyi tüm android cihazlara yayınlıyor oh ne güzel hani bizim farkımız tebrikler google 2000 tl lik telefon ile 500 tl lik telefonun özelliklerini aynı tutuyorsun ya bravo demekten başka birşey diyemicem

@03 Haz 2014 17:17 2000 tl lik telefonla 500 tl lik telefonun bileşenleri aynımı ona bak bi önce. sen malsan biz ne yapalım.

al işte her zamanki google 2000 tl lik cihaz ile 500 tl lik cihazın işlevlerini aynı tutuyor ne kadar saçma. hani farkımız nerde.

@03 Haz 2014 17:22 2000 tl lik telefonla 500 tl lik telefonun bileşenleri aynımı ona bak bi önce. sen malsan biz ne yapalım.

@03 Haz 2014 17:22 o fark sana giren para farkı :D

Google diger firmalarla arasini yii tumak icin Motoyu elden cikardi ama cok büyük hata yaptilar firma akilli sekilde ucuz modellerle Moto g ve Moto e serisi ile firtina gibi esmeye baslamisti bu tellerde yaptigi güven ve kalite üst düzey rakipleriyle es deger bir ürünüde el benisi yapicakti ama sattilar. Bence cok büyük hata Microsoft, Apple bu ise dünya kadar para yatirirken Google elindekini Lg, Sony ve Samsung yüzüne kaybetti.

açıl susam açıl..

Sen de yorum yaz